میراث جهانی یونسکو در اتریش طعمه حریق شد

بخش وسیعی از شهر هالشتات اتریش بر اثر آتش‌سوزی خسارت شدیدی دید و به گردشگران در مورد سفر به این مکان هشدار داده شد.

به گزارش ایمنا، دستکم چهار منزل مسکونی این شهر که در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به ثبت رسیده است، به تلی از خاکستر تبدیل شد.

آتش سوزی نخست در یک کلبه چوبی آغاز شد و سپس به مکان های دیگر انتقال یافت.

به گزارش شبکه خبری دویچه‌وله، در این آتش سوزی یک مامور آتش نشان حین اطفای حریق مصدوم شد، اما به ساکنان این شهر صدمه ای وارد نشد. هشت دستگاه خودروی آتش نشان و ۱۰۹ مامور آتش نشان برای مقابله با شعله های آتش به محل حادثه اعزام شدند. دلیل وقوع آتش همچنان در دست بررسی است.

شهردار شهر هالشتات به گردشگران اعلام کرده است به این مکان سفر نکنند تا امکان تحقیقات و پاکسازی منطقه از خاکسترهای آتش فراهم شود. مسیر منتهی به شهر به روی خودروها و عابران پیاده بسته است.

هالشتات یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در اتریش و به بهشت روی زمین معروف است، به طوری که  بیش از یک میلیون نفر در سال از این مکان دیدن می کنند که اکثرشان از آسیا هستند. در برخی روزها، این شهر میزبان ۱۰ هزار نفر است. دریاچه ای به همین نام در کنار این  شهر واقع است.

کمتر از ۸۰۰ نفر در هالشتات که بین کوه و آب بنا شده است، اقامت دائمی دارند. قدیمی ترین معدن نمک جهان در این شهر چشم نواز قرار دارد.

براساس تحقیقات باستان شناسی، بقایایی از انسان های اولیه و ابزارهای آنها در این منطقه یافت شده است که به دوران آهن بازمی گردد. این دوره تاریخی از عصر آهن را به همین دلیل فرهنگ هالشتات نامگذاری کرده اند.

منبع: ایرنا

کد خبر 399040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.