عابدی: پرستاران در انتظار جذب ۱۸ هزار نیرو هستند

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری، گفت: با توجه به کمبود پرستار در مراکز درمانی انتظار می رود که ۱۸ هزار پرستار طی دو مرحله جذب شوند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، حیدر علی عابدی با بیان این که برای دانشکده های پرستاری حیاتی ترین محیط آموزشی، بیمارستان و تختهای بیمارستانی است، اظهار کرد: در حال حاضر مهاباد دارای یک  بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی است که ۷۰ درصد ضریب اشغال تخت را برای کارآموزی پرستاران ایجاد کرده، البته به دنبال ساخت یک بیمارستان ۳۰۰ تختوابی دیگر و یک بیمارستان ۱۰۰ تختوابی تامین اجتماعی هستند که در آینده محیط بالینی خوبی را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به این که دانشکده پرستاری مهاباد از شرایط مناسب آموزشی برخوردار است و امیدواریم محیط خوبی برای رشد پرستاران باشد، اظهار کرد: وضعیت پرستاری در حال حاضر در مهاباد  مناسب نبوده و تقریبا میانگین پرستار به تخت ۱.۲ است. طی بازدیدی که از بیمارستان های مهاباد، سردشت و پیرانشهر داشتیم، کمبود شدید نیروی پرستار نسبت به تخت مشاهده می شد که این امر باعث افزایش فشار کار روی پرستاران شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: پرداخت جداگانه اضافه کار از کارانه و عدم اجرای طرح قاصدک در بیمارستان مهاباد نقطه مثبتی بود که رضایتمندی پرستاران را به همراه داشته است و امیدواریم بقیه استان ها نیز به این شیوه عمل کرده که باعث ایجاد مشکل بیشتر برای پرستاران نشوند.

وی با اشاره به این که وزیر بهداشت قول جذب ۱۸ هزار پرستار طی دو مرحله را به جامعه پرستاری داده بود، افزود: طی گفته های وزیر بهداشت بنا بود که ۹ هزار پرستار درنیمه اول سال  و ۹ هزار پرستار در نیمه دوم سال جذب گردد. با توجه به کمبود پرستار در مراکز درمانی انتظار می رود که آماری که از جذب پرستار اعلام شده، تنها به پرستاری اختصاص پیدا کند و شامل سایر گروه ها نشود.

کد خبر 398855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.