خراسان، تهران و اصفهان پرفروش ترین‌ها در "پاییزه کتاب ۹۸"

۶۰۸ کتاب‌فروشی از ۳۱ استان کشور کار خود را در طرح پاییزه کتاب۹۸، با فروش بیش از ۳۲۱هزار نسخه کتاب، به مبلغ نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان خاتمه دادند.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، در طرح پاییزه کتاب ۹۸، ۳۲۱هزار  و۸۲ نسخه کتاب به مبلغ ۹۸ میلیارد و ۶۱۳ میلیون و ۹۶ هزار و ۳۹۷ ریال از سوی ۶۵هزار و ۳۴۷نفر خریداری شده است.

۶۰۸کتاب‌فروشی از سراسر کشور، در پاییزه کتاب ۹۸ فعالیت داشتند که از این تعداد، ۱۳۱ کتاب‌فروشی در شهرستان ها و ۴۷۷کتاب‌فروشی در مراکز استان ها  در این طرح شرکت کردند.

بین ۳۱ استان‌ شرکت‌کننده در طرح پاییزه کتاب۹۸، استان تهران با ۱۰۱کتاب‌فروشی در صدر قرار دارد و پس از آن، استان خراسان رضوی  با ۷۰ کتاب‌فروشی، اصفهان با ۶۹ کتاب‌فروشی در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. همچنین قم  با ۵۷ کتابفروشی، ‌فارس با ۳۷ کتابفروشی و کردستان با ۲۹ کتابفروشی در این طرح شرکت کرده‌اند.

در این طرح، استان خراسان رضوی توانست با ۵۷ هزار و ۲۷۵ نسخه کتاب در صدر پرفروش‌ترین استان بر اساس کتاب قرار بگیرد و استان تهران با فروش  ۴۳هزار و ۸۳۵ نسخه کتاب رتبه دوم پرفروش‌ترین استان‌ها براساس تعداد  کتاب را به خود اختصاص داد. همچنین، استان خوزستان با فروش ۳۵ هزار و ۶۹۰ نسخه کتاب، رتبه سوم طرح پاییزه کتاب۹۸ در این بخش را از آن خود کرد.

همچنین، استان های خراسان رضوی، تهران و اصفهان  پرفروش ترین  استان ها بر اساس مبلغ فروش در دوازدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها شناخته شدند.

کتابفروشی های رشد شعبه نادری از اهواز ، کتابفروشی پردیس کتاب از مشهد، کتابفروشی دنیای کتاب از قم، شهر کتاب از مشهد، کتاب فرازمند از رشت، کتاب رشد شعبه مرکزی از اهواز، کتاب آبان از مشهد، کتاب شرق از اهواز، شهر کتاب اصفهان شعبه چهارباغ  بالا از اصفهان و نشر ثالث از تهران در صدر پرفروش ترین کتابفروشی طرح  پاییزه کتاب ۹۸ براساس تعداد کتاب قرار گرفته‌اند.

طرح پاییزه کتاب ۹۸ با شعار «حال خوش خواندن» از ۲۳ آبان ماه تا ۵آذر  در سراسر کشور و تا ۸ آذر ماه در مشهد اجرا شد.

گفتنی است، طرح پاییزه کتاب ۹۸ در شهر های مشهد و تهران با مشارکت شهرداری های این شهرها برگزار شد. موسسه خانه کتاب آمادگی دارد با مشارکت سایرنهادها، موسسات، شهرداری های کلان شهرها و... طرح های استانی و موردی را هم برگزار کند.

کد خبر 398827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.