سخنان روحانی در شأن رئیس جمهور و مردم ایران نبود

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: سخن اخیر روحانی درباره درباره عدم اطلاع از زمان اجرای طرح «بنزین» انصافا در شأن رئیس جمهور ایران و ملت بزرگ ایران نبود.

به گزارش ایمنا، حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین از سوی دولت اظهار کرد: سعی کردند این کار را از همه پنهان کنند، به خصوص از مجلس. این کار در شان مجلس  و دولت هم نبود.

ویدر ادامه با بیان اینکه برای اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، اقناع عمومی انجام نپذیرفت، عنوان کرد: مردم ایران از این برنامه ناراضی‌هستند، اما به دلیل فرمایشات رهبر معظم انقلاب و برای دفاع از نظامشان حتی به خیابان‌ها آمدند و بر علیه اغتشاشات راهپیمایی کردند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بر همین اساس، تصریح کرد: در این راهپیمایی اعلام کردند که این به معنای دفاع از کار مسئولان نیست بلکه ما همچنان اعتراض داریم، ما به پشتیبانی از رهبری و خون شهیدان به میدان می‌آییم؛‌ این باعث شد در طول چند روز گذشته متاسفانه در نوع گزارشاتی که وزرا دادند، حرمت مردم را نگه نداشتند و مطالبی گفتند که نتوانست اقناع عمومی ایجاد کند.

حاجی بابایی با اشاره به اظهارنظر رئیس جمهور درباره بی اطلاعی از زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین گفت: این سخن اخیر رئیس جمهور انصافا در شان رئیس جمهور ایران و ملت بزرگ ایران نبود. این روزها مردم نگاهشان به استدلال،‌ توجیه منطقی و عقلانی این اقدام (اجرای طرح افزایش قیمت بنزین) از طرف دولتمردان بود.

وی افزود: ای کاش آقای رئیس جمهور در این رابطه اصلا صحبت نمی‌کرد چرا که صحبت‌های چند روز اخیر، ضد و نقیض دارد؛ با بیان صحبت‌ هایی که در دولت انجام شده و سخنانی که رئیس جمهور می‌گوید همه اینها نشان می‌دهد که حرفی برای زدن ندارند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران از رهبر فداکارش گرفته تا ملت ایثارگر آن، هزینه بالایی برای این ندانم کاری دولت پرداخت کردند و حالا که مردم و رهبری وارد میدان شدند و ختم مسائل را رقم زدند، این سخن رئیس جمهور مبنی بر اینکه «من هم اطلاع ندارم» شایسته نیست. آقای رئیسی هم که قبلا فرمودند من هم اطلاع ندارم و زمان اجرای آن را نمی‌دانستم؛ اکنون همه منتظر هستیم ببینیم آقای لاریجانی هم اطلاع داشته یا نداشته که پازل تکمیل شود.

حاجی بابایی بیان کرد: طرح به این مهمی انجام پذیرفته، اینهمه بازتاب داشته، کشته داده و خسارت وارد شده، دشمن ورود کرده و مردم عصبانی شدند؛ همه اینها اتفاق افتاده و رهبری هم فرمودند من مصوبه روسای سه قوه را حمایت کردم. حال رئیس جمهور که رکن اصلی این کار است می‌گوید اطلاع نداشتم چه زمانی اجرا می‌شود، امیدواریم لاریجانی حداقل اطلاع داشته باشد.

منبع: فارس

کد خبر 398739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.