قطعی اینترنت نوعی خودتحریمی بود

عضو هیئت مدیره مجمع تشکل های دانش بنیان گفت: قطعی اینترنت در شرایط تحریم و اختلال در روند کاری شرکت های تجاری و فعالان اقتصادی نوعی خود تحریمی بود.

علی مسعودی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به قطع شد اینترنت جهانی در برخی از شهرهای ایران، اظهار کرد: تاثیر قطعی اینترنت جهانی در بازه زمانی اغتشاشات اخیر برای کسب و کار های وابسته به شبکه ارتباطات جهانی و اینترنت بسیار منفی بوده و ضررهای زیادی برای آنها به همراه داشته است.

وی افزود: بسیاری از کسب و کارهای نوین موجود در کشور بر بستر شبکه های اینترنتی به وجود آمده اند و استارتاپ ها و تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان از این دسته هستند که در قطعی اخیر اتصال اینترنت جهانی خسارت های زیادی را متحمل شدند.

این کارشناس اقتصاد فضای مجازی با اشاره به ارتباطات گسترده برخی از شرکت های اقتصادی فعال در زمینه واردات و صادرات خاطر نشان کرد: تعداد زیادی از شرکت های واردکننده و صادرکننده انواع محصولات کشور نیاز جدی به ارتباط مستقیم و روزانه با دیگر کشورهای جهان دارند و قطعی اینترنت در بازه مذکور موجب اختلال در روند کاری آنها و آسیب دیدن نظام اقتصادی کشور شد.

سفر فعالان اقتصادی به خارج برای استفاده از اینترنت

مسعودی اضافه کرد: تحریم های خارجی موجب به وجود آمدن مشکلات زیادی برای شرکت های اقتصادی کشور شده و قطع اینترنت جهانی در اغتشاشات اخیر مزید بر علت شد تا فعالان اقتصادی نتوانند ارتباطات از پیش برقرار شده خود با دیگر فعالان اقتصادی و کشورها را ادامه یا توسعه بدهند.

وی ادامه داد: قطعی اینترنت جهانی موجب آسیب رسانی به بسیاری از کسب و کارهای کشور در حوزه های فعالیت کاری، انتقال سرمایه و مذاکرات تجاری شد و خسارت های زیادی به فعالان بنگاه های اقتصادی ایرانی که ارتباط زیادی با خارج از مرزها داشتند، وارد کرد به صورتی که حتی بسیاری از این کسب و کارها در زمان قطع اینترنت تعطیل شد.

عضو هیئت مدیره مجمع تشکل های دانش بنیان با اشاره به افزایش میزان مسافرت های خارجی اصناف وابسته به اینترنت به کشور های همسایه در بازه زمانی اغتشاشات اخیر و قطعی اینترنت، خاطر نشان کرد: بسیاری از صاحبان کسب و کارهای نوین و مبتنی بر اینترنت جهانی مجبور شدند تا در پی قطع شدن اینترنت جهانی در ایران، به کشور های همسایه سفر کنند و ارتباطات اینترنتی خود را مجددا با سایر کشور ها و فعالان اقتصادی جهانی برقرار کنند.

مسعودی اضافه کرد: شاید حتی بتوان گفت که شاید قطع اتصال به شبکه جهانی اینترنت در ایران تاثیر نامحسوس مثبتی بر توسعه گردشگری کشور های همسایه داشته است.

کد خبر 398646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.