قیمت دارو افزایش پیدا نمی کند

نطنز- وزیر بهداشت و درمان در بادرود گفت: برای سال آینده قرار شد ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دارو تخصیص یابد و به هیج وجه افزایش قیمتی در حوزه دارو برای امسال نخواهیم داشت.

سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان در حاشیه سفر خود از بیمارستان فاطمیه بادرود در گفتگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز در خصوص نگرانی مردم از افزایش قیمت دارو بعد از گرانی قیمت بنزین اظهار داشت: اصلاً بحث افزایش قیمت دارو مطرح نیست و به هیچ وجه اجازه افزایش قیمت دارو را نخواهیم داد

دکترنمکی تصریح کرد: برای سال آینده هم قرار شد ارز ۴۲۰۰ تومانی برای  واردات دارو تخصیص یابد و به هیج وجه افزایش قیمتی در حوزه دارو برای امسال نخواهیم داشت.

 وزیر بهداشت ودرمان افزود: طبق سنوات گذشته هر سال فقط ۱۰ درصد بابت افزایش قیمت دارو اضافه خواهد شد .

 وی همچنین در خصوص کمبود  داروی انسولین در کشور بیان داشت: بابت داروی انسولین در کشور کمبودی نداریم اما از انواع انسولین PENکه بسیاری از  بیماران به آن وابسته هستند مقداری توزیع آن دچار اشکال شده بود که آن هم به دلیل ظرفیت دو برابری دارو در کشور بود .

وی گفت: خوشبختانه با پیگیری هایی که از طریق وزارت بهداشت و درمان صورت گرفت موضوع کمبود انسولین حل شد.

وزیر بهداشت و درمان پیرامون سفر وبازدید خویش از بیمارستانهای نطنز و بادرود گفت: خوشبختانه بیمارستان ۹۶ تختخوابی نطنز پیشرفت کار خوبی داشته و انشالله در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

دکتر سعید نمکی در خصوص  بیمارستان فاطمیه بادرود نیز گفت: به جهت تجربه مدیریتی ۳۵ سال پیش که بنده از این منطقه دارم  خوشبختانه با کمک خیرین و همت مردم و کمک‌های دولت کارهای بزرگی در بیمارستان بادرود انجام شده و مطالباتی هم مسوولان و مردم هم به لحاظ پزشکان متخصص و همچنین تکمیل زیرساخت‌ها برای بیمارستان داشتند که از طریق دولت کمک ها و مساعدت های موثری را خواهیم داشت .

کد خبر 398584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.