اطلاعات اموال مسئولان به صورت محرمانه بماند

نماینده مردم بابل در مجلس گفت:بهتر است اطلاعات اموال مسئولان که در سامانه مربوطه ثبت می‌شود به صورت محرمانه بماند.

به گزارش ایمنا، حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت اموال مسئولان، اظهار کرد: شفافیت امری لازم و ضروریست و ثبت اموال مسئولان در سامانه مربوطه نیز در راستای تحقق شفافیت است که نمایندگان نیز از این موضوع استقبال کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مقابله با فساد نیز امری ضروری و لازم است، افزود: بر اساس این قانون اموال مسئولان در سامانه ثبت می‌شود تا اگر مسئولان ذیربط در بررسی ‌ها به این نتیجه رسیدند که مسئولی از طریق نامشروع اموالی را کسب کرده طبق قانون با مسئول متخلف برخورد می‌شود و این اقدام می‌تواند نقطه امیدی باشد در راستای مقابله با فساد است.

نماینده مردم بابل در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا اموال اعلامی مسئولان باید محرمانه باشد یا خیر؟گفت:بهتر است اموال مسئولان که در سامانه مربوطه ثبت می‌شود، به صورت محرمانه بماند.

نیازآذری در همین راستا ادامه داد: در قانون مذکور هم به نوعی آمده که اموال به صورت محرمانه باشد یعنی رئیس قوه قضائیه و نماینده‌ای که او تعیین کرده به این اطلاعات دسترسی دارند و اگر نهاد نظارتی این اطلاعات را نیاز داشته باشد در اختیار آن قرار می‌دهند.

وی در مجلس با تاکید بر اینکه راه‌اندازی این سامانه اثر مثبتی در افزایش اعتماد عمومی به مسئولان خواهد داشت، گفت:مشابه چنین سامانه‌هایی در بسیاری از کشورها وجود دارد و واقعاً تجربه و اثر مثبتی در راستای اعتماد سازی در آن جوامع داشته است.

نماینده مردم بابل در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا شما اموال خود را در سامانه ثنا ثبت کرده‌اید، اظهار کرد: بله بنده اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت کرده‌ام تا اطلاعات در اختیار مسئولان قوه قضائیه قرار گیرد.

کد خبر 398544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.