نتیجه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۸ اعلام شد

نتیجه نهایی تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

به گزارش ایمنا، در بخش دانشگاه‌های دولتی تعداد ۱۶ هزار و ۳۰۰ نفر و در دانشگاه آزاد اسلامی هشت هزار و ۲۱۹ نفر برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شدند. همچنین ۲ هزار و ۹۴ نفر نیز به صورت مشترک در دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی پذیرفته شدند.

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸، در صورت عدم اعلام برنامه‌زمانی از سوی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پذیرفته‌شدگان لازم است برای ثبت‌نام در یکی از روزهای ۱۰ و ۱۱ آذرماه به دانشگاه و یا موسسه آموزشی ذیربط مراجعه کنند.

کلیه پذیرفته‌شدگان به شرط اخذ مدرک تحصیلی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۹۸ مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل در رشته قبولی خود هستند. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور www.sanjesh.org نسبت به مشاهده نتیجه پذیرش خود مطلع شوند.

داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی در این مرحله قرار می‌گیرند، منحصراً می‌توانند در یکی از کدرشته‌محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند.

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش کشور کلیه داوطلبانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته‌شده نهایی این مرحله اعلام شده، لازم است ابتدا برای اطلاع از زمان دقیق ثبت‌نام به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه و سپس با همراه داشتن مدارک ثبت‌نامی در زمان مقرر برای ثبت نام به موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند.

آن دسته از پذیرفته‌شدگانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته‌شده نهایی در دوره‌های روزانه در سایت اینترنتی این سازمان درج شده، حتی در صورت عدم ثبت‌نام در محل قبولی مندرج در این اطلاعیه و یا انصراف قطعی از کدرشته محل قبولی، حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ را ندارند.

کلیه داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده و به عنوان پذیرفته‌شده نهایی اعلام شده‌اند، لازم است برای اطلاع از زمان و چگونگی ثبت‌نام در واحدهای دانشگاهی محل پذیرش به پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه به نشانی https://sanjesh.iau.ir  مراجعه کنند.

کد خبر 398348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.