پرسپولیس ۱- صنعت نفت ۰؛ خوشبختی با ستاره همیشگی

قرمزهای پایتخت با گل تماشایی مهدی ترابی موفق به برتری برابر صنعت نفت و صعود به جمع هشت تیم برتر جام حذفی شدند.

پرسپولیس بعد از وقفه لیگ برتر شکست تلخی مقابل نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه آزادی داشت تا کمی از صدر جدول فاصله بگیرد، اما سرخ پوشان امشب که در جام حذفی به مصاف صنعت نفت رفتند، برای کسب پیروزی تلاش می‌کردند تا به بحران‌های اخیرشان پایان دهند که در انجام این کار موفق بودند و توانستند با گل تماشایی مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه آبادانی‌ها را مغلوب کنند تا به جمع هشت تیم برتر جام حذفی راه یابند.

ترکیب دو تیم؛ نیمکت نشینی علیپور و کنعانی زادگان

گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس تیمش را در این بازی با ترکیب علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، سیدجلال حسینی، مهدی شیری، محمد انصاری، محسن ربیع خواه، احمد نوراللهی، محمد نادری (۴۶ - فرشاد احمدزاده)، مهدی ترابی، وحید امیری و مهدی عبدی (۵۹ - علی علیپور) وارد زمین کرد. نیمکت نشینی محمدحسین کنعانی زادگان و علی علیپور از نکات ترکیب سرخپوشان بود.

صنعت نفت هم با هدایت دراگان اسکوچیچ مقابل پرسپولیس با ترکیب ناصر سالاری، محمد اهل‌شاخه (۸۲ - سیروان قربانی)، سید محمد قریشی، عبدالله ناصری، عقیل کعبی، مصطفی احمدی، مسلم مجدمی (۷۵ - میلاد جهانی) ، جعفر سلمانی، مهدی حنفی،  مهدی مومنی ( ۸۰ - بختیار رحمانی) و عیسی آل‌کثیر بازی کرد.

نیمه نخست؛ تساوی با کمک تیرک دروازه پرسپولیس

صنعت نفت باوجود اینکه در این بازی میهمان بود، در نیمه نخست بازی به مراتب بهتری به نمایش گذاشت. با گذشت زمان این نفتی ها بودند که کنترل بازی را در اختیار گرفتند. در دقیقه ۱۰ ضربه سر عیسی آل کثیر با اختلاف کم از کنار دروازه پرسپولیس به اوت رفت. در دقیقه ۲۱ این بازیکن در موقعیت خوب گلزنی قرار گرفت ولی شوت او بعد از برخورد با علیرضا بیرانوند و تیرک دروازه، به کرنر رفت.  پرسپولیس در نیمه نخست یکی دو موقعیت به دست آورد که این فرصت ها راه به جایی نبرد.

نیمه دوم؛ پرسپولیس گل زد و جان گرفت

گابریل کالدرون با شروع نیمه دوم فرشاد احمدزاده را به جای محمد نادری به ترکیب پرسپولیس اضافه کرد. سرخپوشان بر خلاف نیمه نخست بازی هجومی تری را به نمایش گذاشتند و در دقیقه ۵۴ با شوت مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه، به گل اول دست یافتند. نفت در دقیقه ۶۱ فرصت جبران نتیجه را داشت ولی بیرانوند مجددا ضربه سر عیسی آل کثیر را دفع کرد و این توپ راهی به دروازه نیافت.

پرسپولیس که با ورود علی علیپور در دقیقه ۵۹ به زمین در خط حمله نفس تازه ای گرفته بود، از دقیقه ۶۷ تا دقیقه ۶۹ صاحب سه موقعیت خوب گلزنی شد. ابتدا علیپور در موقعیت تک به تک قرار گرفت که ضربه «چیپ» او به دروازه بان نفت خورد و به کرنر رفت. در ادامه ضربه سر شجاع خلیل زاده با اختلاف کم از کنار دروازه نفت به بیرون رفت. در دقیقه ۶۹ هم مهدی ترابی فرصت خوبی برای افزایش تعداد گل های سرخپوشان داشت که این فرصت هم ثمری نداشت.

کد خبر 398291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.