آیفون‌ هندی در سایر کشورها فروخته می‌شود

برخی مدل‌های آیفون که در هند تولید می‌شود، به بازار سایر کشورهای جهان صادر و فروخته خواهد شد.

به گزارش ایمنا، پیش‌تر در گزارشی غیررسمی گفته شده بود حجم محدودی از گوشی‌های آیفون ۶ و آیفون ۷ که در هند ساخته می‌شود، به برخی کشورهای اروپایی صادر و در بازارهای خارج هند فروخته می‌شود؛ اما آخرین گزارش‌های رسمی از روال دیگری در صادرات و فروش گوشی‌های هوشمند تولیدشده در هند خبر می‌دهد.

نخستین گوشی آیفون که به قصد فروش در بازار محلی هند در این کشور مونتاژ شد، آیفون SE‌ بود، اما به ‌تدریج گوشی‌های هوشمند دیگری از اپل، در هند مونتاژ و تولید شد. براساس آخرین گزارش‌ها، حداقل پنج مدل گوشی آیفون در هند تولید می‌شود.

ماه گذشته گفته شد اپل قصد دارد مونتاژ آیفون ۱۱ را نیز در کارخانه‌ Foxconn Chennai  هند آغاز کند. در آخرین گزارش رویترز، بخشی از صحبت‌های وزیر فناوری اطلاعات هند درباره‌ برنامه‌های صادرات این کشور آمده است.

راوی شانکار، وزیر فناوری اطلاعات هنداعلام کرد اپل قصد دارد برنامه‌ تولید دستگاه‌های خود را در هند گسترش دهد. همچنین قرار است گوشی‌های هوشمند آیفون که در هند مونتاژ می‌شود، برای فروش به بازار سایر کشورهای جهان نیز صادر شود. به گفته وی تأمین قطعات و صادرات گوشی‌های آیفون برای هند ۱/۶ میلیارد دلار ارزش مالی به‌همراه خواهد داشت.

در ادامه گزارش رویترز آمده است: قرار است شرکت Salcomp بعضی قطعات موردنیاز برای تولید گوشی‌های آیفون را در کارخانه‌ای در نزدیکی Chennai منطقه‌ جنوب هند تأمین کند؛ شرکت Salcomp  در مدت پنج سال، ۶۷.۲۷۸ میلیون دلار برای تولید شارژر و سایر قطعات موردنیاز در تولید آیفون سرمایه‌گذاری می‌کند که به ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی جدید نیز منجر می‌شود.

دولت هند تمایل زیادی دارد کوپرتینونشین‌ها تولید دستگاه‌های خود را در این کشور گسترش دهند؛ ازاین‌رو اپل را تشویق می‌کند تا حجم تولید خود را در هند افزایش دهد. در حال‌حاضر دو کارخانه‌ مونتاژ فاکسکان در هند مشغول به کار هستند و به‌نظر می‌رسد باید منتظر بهره‌برداری از دو کارخانه‌ جدید دیگر در هند باشیم.

البته مشکلاتی همچون کارگران ماهر و متخصصان حوزه طراحی صنعتی در هند وجود دارد. همچنین هنوز شبکه‌ تأمین قطعات موردنیاز تولید آیفون همچون باتری، نیمه‌هادی‌ها و پردازنده‌ها به‌خوبی در هند دردسترس نیست. انشول گوپتا، مدیر ارشد تحقیقاتی گارتنر هند، معتقد است در هند هنوز همه‌چیز به آن شکلی که باید و شاید دردسترس نیست.

به گفته وی برای مرتفع‌شدن چنین کاستی‌هایی لازم است دولت و بخش خصوصی دست‌به‌دست یکدیگر دهند و در این حوزه سرمایه‌گذاری شود. همچنین لازم است در بخش راه‌سازی، بنادر و سایر زیرساخت‌های دیگر نیز سرمایه‌گذاری شود.

منبع: زومیت

کد خبر 398215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.