۲ رام قطار به مترو تهران اضافه می‌شود

مدیرعامل شرکت مترو تهران از اضافه شدن دو رام قطار یا ۱۴ واگن جدید به خطوط مترو تهران طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایمنا، فرنوش نوبخت با اشاره به تاثیر نرخ بنزین بر روی تعداد مسافران مترو اظهار کرد: در حال حاضر مشغول پایش تغییر الگوی سفر هستیم و این پایش حدود دو هفته به طول می‌انجامد و نتایج آن در تصمیمات تاثیرگذار است.

وی افزود: قطعا به صورتی اقدام می‌کنیم تا مسافران بهترین بهره را از مسافران ببرند در برخی از خطوط افزایش تعداد مسافران غیرقابل انکار است و در برخی از ساعات مترو بسیار شلوغ می‌شود که خط سه از مسیرهای خیلی شلوغ است، اما خط پنج افزایش مسافر به صورت چشمگیر نبوده است. 

مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد: بررسی آمار مسافران در ساعات مختلف از جمله مسائلی است که در پایش تغییر الگوی سفر مدنظر قرار دارد و هر کدام از خطوط به صورت جداگانه بررسی می شود. 

به گفته وی پس از اتمام این پایش تمهیداتی جهت رفاه حال مسافران اتخاذ خواهد شد که کاهش سرفاصله حرکت قطارها و افزایش تعداد قطارها از جمله برنامه‌های پیش رو خواهد بود. 

نوبخت از افزوده شدن دو رام قطار یا ۱۴ واگن جدید به خطوط مترو تهران طی هفته آینده خبر داد و گفت: پس از پایش این قطارها در خطوطی استفاده می‌شوند که بشترین مسافر را دارند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حداقل سرفاصله حرکت قطارها در مترو تهران ۳.۵ دقیقه است، گفت: این زمان عدد خوبی است، اما ممکن است به دو دقیقه نیز کاهش یابد همچنین اینکه در ساعات اوج ترافیک مترو شلوغ باشد چندان غیرطبیعی نیست و در کشوری مانند ژاپن و بقیه شهرهای دنیا نیز اینگونه است. 

مدیرعامل شرکت مترو تهران تاکید کرد: خودمان را موظف کرده‌ایم که سرویس‌دهی مناسب به شهروندان ارائه دهیم به صورتی که خدمات در شان مردم باشد که در مهر امسال نیز تمهیدات مشابهی در نظر گرفته شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش ساعات کار مترو را پیش رو خواهیم داشت یا خیر؟، گفت: از ساعت ۲۲:۳۰ به بعد مسافر زیادی نداریم، اما با این حال کوچکترین تغییرات را پس از تغییر نرخ بنزین در مترو کارشناسی می‌کنیم. 

منبع: فارس

کد خبر 398176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.