استفاده از هوش مصنوعی برای رفع مشکل ترافیک

مقامات شهر لاس‌وگاس آمریکا اعلام کرده‌اند که برای رفع مشکل ترافیک در این شهر قصد دارند از فناوری کمک بگیرند که تا ۴۰ درصد جریان ترافیک روزانه را بهبود می‌بخشد.

به گزارش ایمنا، قرار است در این شهر برای رفع معضل ترافیک از "هوش مصنوعی" استفاده شود. لاس‌وگاس در حال نصب دوربین‌ها و حسگرهای هوش مصنوعی در تقاطع‌های مختلف است تا به رفع ترافیک نگاهی کارآمدتر داشته باشد.

این سیستم برای ایجاد تغییر در زمان‌بندی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و مکان‌ علائم راهنمایی و رانندگی به کار گرفته می‌شود؛ تاکنون ۳۰ تقاطع در لاس‌وگاس به این حسگرهای هوش مصنوعی مجهز شده‌اند و مقامات مسئول قصد دارند تا فوریه آینده ۵۰ حسگر دیگر را هم بکار گیرند.

سیستم جدید تا ۴۰ درصد، جریان ترافیک روزانه را بهبود می‌بخشد و هدف نهایی به کارگیری آن ایجاد یک تقاطع هوشمند است که بتواند بر اساس الگوهای وسایل نقلیه، خودآموز باشد و توانایی تشخیص داشته باشد.

اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط دوربین‌ها و حسگرهای ترافیکی، به سرورهای راهنمایی و رانندگی لاس‌وگاس ارسال شده و مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. مقامات لاس‌وگاس مدعی شده‌اند تصاویر و ویدئوهای ضبط‌شده پس از تجزیه و تحلیل از بین می‌رود تا حریم شخصی افراد محفوظ بماند.

منبع: ایسنا

کد خبر 397942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.