وام نوسازی تاکسی‌های فرسوده ۵۰ میلیون تومانی شد

مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران از افزایش وام نوسازی تاکسی‌های فرسوده خبر داد.

به گزارش ایمنا، علیرضا قنادان با اشاره به افزایش نرخ بنزین و تردد بیشتر مسافران با تاکسی‌های پایتخت همچنین مسافربرهای شخصی اظهار کرد: بخشی از مسافربرهای شخصی در قالب تاکسی‌های اینترنتی ساماندهی شده‌اند و در غیر اینصورت از هیچ سهمیه‌ سوخت برخوردار نخواهند بود.

وی تصریح کرد: افزایش خودسرانه نرخ کرایه مسافربرهای شخصی نیز سبب شده که شهروندان بیشتر از تاکسی‌های رسمی و اینترنتی استفاده کنند و این مسأله بسیار حائز اهمیت است و به نفع رانندگان تاکسی محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران با تأکید بر اینکه شهروندان می‌توانند گزارش تخلفات رانندگان تاکسی را به شماره ۱۸۸۸ اطلاع دهند،‌ گفت:‌ میزان گزارشات در یک هفته گذشته تا کنون نسبت به مدت مشابه قبل که تغییر قیمت بنزین نداشته‌ایم بیشتر نشده است و این مسئله نشان می‌دهد که رانندگان تاکسی قانون‌مند بوده و نرخ‌ها را خودسرانه افزایش نداده‌اند.

وی از افزایش وام نوسازی تاکسی‌ها از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون خبر داد و گفت:‌ این وام از منابع شهرداری (درآمد حاصل از طرح ترافیک و...) تأمین می‌شود و با بهره چهار درصد به رانندگان تاکسی ارائه خواهد شد.

قنادان با بیان اینکه ۷۸ هزار تاکسی در سطح شهر تهران وجود دارد، خاطرنشان کرد:‌ در حال تهیه طرحی هستیم که رانندگان تاکسی بر اساس پیمایش خودروی خود سهمیه سوخت دریافت کنند که در صورتی که در کارگاه ویژه سوخت که سه معاون وزیر کشور، نفت و صنعت حضور دارند این موضوع بررسی و احتمالاً تصویب خواهد شد.

کد خبر 397819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.