بهره‌برداری از ساختمان اداری امور متوفیان سازمان آرامستان باغ رضوان

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان گفت: ساختمان اداری امور متوفیان سازمان آرامستان باغ رضوان بهمن‌ماه سال جاری افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

احمدرضا مرادی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: با بهره‌برداری از ساختمان اداری امور متوفیان که در فاصله ۲۰۰ متری سالن تطهیر واقع شده، تمام امور مربوط به متوفیان در این ساختمان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اختصاص مکانی برای کارشناسان پزشکی قانونی با عنوان «دادپزشک» در آرامستان باغ رضوان، تصریح کرد: در حال حاضر دادپزشکان در این محل حضور دارند و صدور گواهی فوت را برای متوفیان انجام می‌دهند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان با بیان اینکه آرامستان باغ رضوان متکفل ۴۳ آرامستان در شهر است، افزود: از این تعداد به غیر از آرامستان باغ رضوان در ۱۸ آرامستان محلی غیر از بقاع متبرکه دفن اموات انجام می شود؛ ۱۰ آرامستان شهر دارای غسالخانه است و در آینده نزدیک غسالخانه غرب اصفهان را اجرایی خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه حمل متوفی از سطح مناطق ۱۵گانه به آرامستان باغ رضوان رایگان است، گفت: هزینه هر خودرو برای حمل متوفی ۹۵ هزار تومان است که این هزینه توسط آرامستان باغ رضوان به ۳۶ دستگاه خودرویی که با آن‌ها قرارداد منعقد شده پرداخت می‌شود.

مرادی افزود: در آرامستان باغ رضوان به منظور رعایت مسایل بهداشتی کاور حمل متوفی به صورت رایگان ارائه می‌شود، از این رو با ورود هر متوفی به سردخانه، یک کاور رایگان در اختیار رانندگان قرار داده می‌شود تا متوفی بعدی را با این کاور حمل کند، البته در کاور استفاده شده لباس‌های متوفی قرار داده شده و در کوره لباس‌سوزی امحاء می‌شود.

کد خبر 397617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.