ارایه تسهیلات به رانندگان تاکسی همزمان با سهمیه بندی بنزین

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از در نظر گرفتن تسهیلات برای تاکسیرانان به دلیل افزایش نرخ بنزین خبر داد.

به گزارش ایمنا، علیرضا قنادان با اشاره به تمهیدات تاکسیرانی به دلیل افزایش نرخ بنزین اظهار کرد: در صحبتی که با استاندار تهران و معاون وزیر کشور داشته‌ایم قرار شده است تسهیلاتی برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شود.

وی افزود:‌ تاکسیرانان تهران همکاری خوبی علی‌رغم افزایش نرخ بنزین داشتند و شکایت جدی در مورد تخلفات آنها به دلیل افزایش نرخ غیرقانونی نداشته‌ایم حتی شکایات نسبت به وضعیت همیشگی کمتر شده است.

مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: در مذاکرات و صحبت‌هایی که انجام گرفت قرار شده سهم پرداختی دولت برای حق بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی لحاظ شود چرا که تاکسی‌های جدید الورود بیمه آنها از نوع خویش فرما بوده و ماهانه باید حق بیمه حدود ۵۰۰ هزار تومان پرداختن می‌کنند.

وی گفت: البته طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها پیش از این قرار بود ۵۰ درصد حق بیمه را دولت پرداخت کند، اما این موضوع برای تاکسیرانان جدید الورود محقق نشده است.

قنادان تصریح کرد: این موضوع برای سال ۹۸ در بودجه‌ای که مجلس در نظر گرفت دیده شد و مورد تائید قرار گرفت، اما سازمان تأمین اجتماعی زیر بار این مسأله نرفت و اکنون درخواست کرده‌ایم که مشکل بیمه‌ای تاکسیرانان رفع و قانون‌های مورد تائید قرار گرفته عملیاتی شود.

وی افزود:‌ همچنین درخواست کرده ایم جایگاه اختصاصی CNG برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شود تا این افراد در نقاط مختلف شهر در ترافیک این جایگاه‌ها معطل نشوند.

مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران خاطرنشان کرد: خودروهای فرسوده تاکسی مصرف سوخت بیشتری دارند لذا موضوع نوسازی آنها نیز در جلسه با معاون وزیر کشور و استاندار تهران مدنظر قرار گرفت و هر دو نفر قول مساعد در این زمینه دادند تا از محل هدفمندی یارانه‌ها نیز بخشی به نوسازی ناوگان فرسوده اختصاص یابد.

قنادان گفت: همچنین خدمات رفاهی جدید برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شده تا این افراد بتوانند از مراکز فرهنگی و سینماها با تخفیف‌ یا رایگان بهره‌مند شوند همچنین فروشگاه‌هایی ویژه برای خرید این افراد پیش‌بینی کرده‌ایم که به زودی جزئیات برنامه‌ها در این راستا اعلام خواهد شد.

کد خبر 397434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.