راه‌اندازی دبیرخانه دائمی مناسب‌سازی فضای شهری در یزد

معاون خدمات شهری شهردار یزد با بیان اینکه بهسازی و مناسب‌سازی شهر یزد رویکرد اصلی جشنواره ملی گردشگری معلولین است، گفت: راه‌اندازی دبیرخانه دائمی مناسب‌سازی فضای شهری، نقش مهمی در تحقق اهداف عالی شعار «یزد شهر دوستدار معلول» ایفا می‌کند.

به گزارش ایمنا، حسین صالحیان با اشاره به تنوع و گستردگی فعالیت‌های معاونت خدمات شهری شهرداری یزد، اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف این معاونت تقویت زیرساخت‌های شهری برای بهره‌برداری تمام اقشار و گروه‌های‌ شهری است.

وی برگزاری نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولین را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار شهرداری در راستای تقویت و زیرساخت‌های عمومی شهر یزد دانست و افزود: این رویداد فرهنگی و اجتماعی نقش مهمی در شناخت دقیق زیرساخت‌ها و نیازهای حوزه مناسب‌سازی شهری ایفا می‌کند.

معاون خدمات شهری شهردار یزد با بیان این که معلولین ضایع نخاعی هم مثل دیگر شهروندان حق استفاده از خدمات شهرداری را دارند، گفت:‌ ما سعی کردیم به واسطه برگزاری جشنواره گردشگری معلولین شرایط لازم برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب‌سازی فضای عمومی شهر یزد و ابنیه تاریخی این شهر جهانی را فراهم کنیم.

صالحیان تعیین شاخص‌های مناسب‌سازی فضای شهری را حضور کارشناسان و ناظران معلول را یکی از اقدامات حائز اهمیت در این خصوص دانست و خاطرنشان کرد:‌ راه‌اندازی یک دبیرخانه دائمی مناسب‌سازی فضای شهری نقش مهمی در تحقق اهداف عالی شعار «یزد شهر دوستدار معلول» ایفا می‌کند.

وی مناسب‌سازی دائمی برخی ابنیه تاریخی یزد، اصلاح و مناسب‌سازی معابر بافت تاریخی و دیگر نقاط شهری را از جمله ویژگی‌های این جشنواره دانست و اضافه کرد: بهسازی و در دسترس بودن شهر میراث جهانی یزد هدف اصلی این جشنواره ملی است.

معاون خدمات شهری شهردار یزد با بیان اینکه تمام خدمات طراحی شده در جشنواره ملی گردشگری معلولین برای جامعه معلولین استان می‌ماند، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌های اجرایی برای در دسترس شدن یزد یکی از مهمترین رویکردهای مدنظر در برگزاری این جشنواره است.

منبع: ایسنا

کد خبر 397386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.