درآمد بنزینی صرف توسعه حمل‌ونقل عمومی شود

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: بهترین اقدام در این شرایط این است که بخشی از درآمد ناشی از افزایش نرخ بنزین حتماً بخشی را به توسعه حمل و نقل عمومی شهری و بین شهری اختصاص دهند

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد علیخانی، درباره افزایش نرخ بنزین و تاثیر آن در افزایش کرایه حمل و نقل عمومی اظهار کرد: شورای شهر برنامه‌ای در این زمینه ندارد و طرح یا لایحه ای نیز در این راستا به شورا ارائه نشده است.

وی با اشاره به این که سهمیه سوخت برای تاکسی‌ها مشخص شده، تصریح کرد: ممکن است این سهمیه برای تاکسی‌ها کم باشند ولی شرایط کشور با توجه به وضعیت تحریم‌ها دست به دست هم داد که علی‌رغم میل دولت افزایش نرخ بنزین اتفاق افتد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزرود: بهترین اقدام در این شرایط این است که بخشی از درآمد ناشی از افزایش نرخ بنزین حتماً بخشی را به توسعه حمل و نقل عمومی شهری و بین شهری اختصاص دهند که بهترین وسیله حمل و نقل عمومی در شهر مترو و در بین شهرها قطار است و اگر این موضوع محقق شود می‌توان گفت افزایش نرخ بنزین به نفع مردم خواهد بود.

علیخانی خاطرنشان کرد: در صورتی که درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین صرف هزینه‌های جاری شود سودی به همراه نخواهد داشت و برای مردم بی فایده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی در حال حاضر شدنی نیست، در گفت‌وگو با فارس ادامه داد: افزایش نرخ زمان خاص خود را دارد و زمانی که لایحه بودجه بررسی می‌شود شهرداری پیشنهاد ۲۰ تا ۱۵ درصدی در مورد افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی دارد که شورای شهر این موضوع را بررسی و در صورت تصویب و تائید شورای تطبیق ابلاغ خواهد شد.

کد خبر 396998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.