۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
توسعه دیپلماسی شهری گرگان

شهردار گرگان از توسعه دیپلماسی شهری این شهر و انعقاد پیمان‌های مشترک همکاری و خواهرخواندگی با دیگر شهرهای جهان خبر داد.

به گزارش ایمنا، عبدالرضا دادبود اظهار کرد: گرگان شهری بزرگ و زیبا در شمال کشور است که طبیعت چشم نواز و جاذبه‌های بی‌شمار آن می‌تواند هر میهمانی را به خود جذب کند و به همین دلیل یک شهر گردشگرپذیر است.

وی تصریح کرد: گرگان قطب تجارت منطقه‌ای محسوب می‌شود و در این شهر زیبا بافت تاریخی دیدنی، طبیعت دلنشین و آب و هوای دلچسب فضای بسیار خوبی را برای گردشگری و تجارت فراهم کرده است.

شهردار گرگان عنوان کرد: اکنون گرگان مرحله جدیدی از تحول در حوزه توسعه شهری را با تاکید بر جذب گردشگر می‌گذراند.

دادبود گفت: احداث بزرگترین آبشار مصنوعی کشور، اجرای طرح احیاء بافت تاریخی شهر گرگان، احداث پیاده‌راه چوبی و توجه به توسعه حمل و نقل عمومی، تبدیل پارک جنگلی النگدره به جاذبه توریستی و گردشگری بین‌المللی و اجرای بزرگترین پروژه گردشگری و تجاری در شمال کشور و اجرای بزرگترین پروژه حمل و نقل و عمرانی تاریخ شهرداری گرگان که به زودی به افتتاح خواهد رسید بخشی از مسیر توسعه این شهر است.

وی تصریح کرد: توجه به دیپلماسی شهری به ویژه در حوزه بین‌المللی با انعقاد نخستین تفاهمنامه خواهرخواندگی با شهر گوانگجو در کشور چین نویدبخش توسعه شهری متوازن و پیشرفت روزافزون شهر گرگان است.

شهردار گرگان خاطرنشان کرد: برای همکاری‌های بین‌المللی آمادگی داریم تا با شهرهای مختلف در کشورهای دنیا روابط اقتصادی و فرهنگی ایجاد کنیم.

کد خبر 396994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.