هوا ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز جمعه با میانگین ۱۴۸ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ساعات اولیه صبح امروز جمعه بیست و چهارم آبان ماه با میانگین ۱۴۸ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان تا اواخر وقت امروز به سبب پایداری جوی، غبار آلودگی و افزایش غلظت آلاینده ها در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان  ادامه دارد.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۵، خیابان های  استانداری روی عدد ۱۴۳، خیابان پروین روی عدد ۱۳۲، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۳۰ و خیابان رودکی روی عدد ۱۱۵ گزارش می شود.
 
کیفیت هوا در شهرهای دیگر استان از جمله  شاهین شهر با میانگین ۱۱۱ و کاشان با میانگین ۱۰۶ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه با میانگین ۹۰ در وضعیت قابل قبول "سالم" است.

ایستگاههای پایش هوای شهرهای نجف آباد، سجزی، خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد به دلایل نامشخص خاموش است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است را تبدیل به یک عدد بدون واحد می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 396884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.