نکوداشتی برای روز اصفهان با یکصد عنوان برنامه و ۴۰۰ اجرا

سال گذشته و با تصویب اعضای شورای شهر اول آذرماه به عنوان روز اصفهان و قوس آذر، نگاره تاریخی منقوش بر کاشی‌کاری‌های سردر بازار قیصریه که با اقتباس از صورت فلکی برج قوس طراحی شده به عنوان نماد اصفهان انتخاب شد.

به گزارش ایمنا، امسال دومین سالی است که ویژه‌برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان برگزار خواهد شد.
مرتضی رشیدی در این خصوص اظهار کرد: از سال گذشته و با تصویب شورای شهر، اول آذرماه هر سال به نکوداشت روز اصفهان اختصاص دارد، تفاوت بزرگداشت این روز در سال جاری با سال گذشته این است که امسال تصمیم گرفتیم برنامه‌های خود را از روز حماسه و ایثار مردم اصفهان یعنی ۲۵ آبان ماه آغاز کنیم و تا اول آذرماه روز اصفهان ادامه دهیم.

وی افزود: تمام برنامه‌هایی که توسط همکاران ما در ادارات وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تدارک دیده شده از ۲۵ آبان تا اول آذرماه ادامه دارد و تلاش داریم برنامه‌ای بزرگ در شأن شهدای گرانقدر و به پاس رشادت‌های آنان، به خصوص شهدایی که در روز ۲۵ آبان در اصفهان تشییع شدند برگزار کنیم که این برنامه روز ۲۵ آبان در محل پل خواجو برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی ویژه برنامه های روز اصفهان ادامه داد: برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان از سی‌ و سه پل تا پل خواجو و در گستره‌ای به پهنه و امتداد رودخانه زاینده‌رود برگزار می‌شود و شهروندان می‌توانند به مدت سه روز در این ویژه‌برنامه‌ها شرکت کنند.
رشیدی با اشاره به تدارک نزدیک به بیش از یکصد عنوان برنامه با حدود ۴۰۰ اجرا در این ایام گفت: تلاش کرده ایم تا این برنامه‌ها تمام مخاطبان شهری، گروه‌های سنی و سلایق گوناگون فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی شهر اصفهان را در برگیرد.

وی برگزاری برنامه بزرگداشت روز حماسه و ایثار مردم اصفهان در روز ۲۵ آبان ماه، برنامه‌های شهری از سی و سه پل تا پل خواجو با عنوان "پل تا پل" و رونمایی از ۲۰ اثر، مجموعه و کالای فرهنگی شهرداری اصفهان در یک مراسم را از مهم‌ترین ویژه‌برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان دانست.

مدیر اجرایی ویژه برنامه های روز اصفهان ادامه داد: امسال هم مانند سال گذشته و با انتشار فراخوانی از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد و کانون‌های فرهنگی و مدنی استفاده کرده‌ایم و از این مجموعه‌ها برای خلق رویداد مشترک در بزرگداشت روز اصفهان دعوت کرده ایم. 

وی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری نیز در این راستا تمام تلاش خود را انجام می‌دهد که در کنار این سازمان‌های مردم‌نهاد قرار گیرد تا خلق این رویدادها به دست خود مردم و برای مردم انجام شود.
گفتنی است؛ علاقه مندان برای دریافت جدول برنامه های نکوداشت روز اصفهان می توانند به سایت esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

کد خبر 396818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.