وظایف و مأموریت‌ استان‌ها در بودجه ۹۹ کشور افزایش می‌یابد

معاون اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه وظایف و مأموریت‌های استان‌ها در بودجه سال ۱۳۹۹ کشور افزایش می‌یابد، گفت: سال اول بودجه برای تصویب است و سال دوم برای اطلاع و از سال دوم وضعیت به‌گونه‌ای خواهد بود که پایه‌ای برای سال‌های بعد باشد.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، سید حمید پورمحمدی در جلسه هم‌اندیشی این سازمان اظهار کرد: برنامه‌محوری به جای دستگاه محوری، تمرکز بر اهمیت سند اجرایی بودجه، بودجه‌ریزی دوساله، کمیته‌های بازبینی هزینه‌ها، تسری بودجه به عنوان سند حاکمیت، عملیات فرابودجه‌ای و نیز سامانه تعهدات و تضامین، اهم محورهایی است که باید با سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها در آن حوزه‌ها به اجماع برسیم.

وی در مورد بودجه‌ریزی دوساله، گفت: سال اول بودجه برای تصویب است و سال دوم برای اطلاع و از سال دوم وضعیت به‌گونه‌ای خواهد بود که پایه‌ای برای سال‌های بعد باشد.

معاون اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: منظور از تسری بودجه به عنوان سند حاکمیت، فراهم کردن شرایط شفافیت، لحاظ نمودن ریسک‌ها و مخاطرات و همسوسازی فعالیت‌ها با اهداف حاکمیت است.

پورمحمدی تصریح کرد: درصدد هستیم که فرآیندها را کوتاه و شفاف کنیم و هیچ روندی برای پنهان‌کاری امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی بر اعطای نقش و مأموریت بیشتر به استان‌ها در راستای موضوع اصلاح ساختار بودجه تأکید کرد.

جلسه هم‌اندیشی سازمان برنامه و بودجه کشور با روسای سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها با هدف ایجاد تعامل و هم‌فکری بیشتر سازمان با استان‌ها، در محل  این سازمان برگزار شد.

در این جلسه، تعدادی از روسای سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها، دیدگاه‌های کارشناسی خود را ارایه کردند.

کد خبر 396482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.