افت بیش از سه هزار واحدی شاخص کل بورس امروز ۱۹ آبان

شاخص کل بورس تهران که از ساعت هشت و ۵۵ دقیقه امروز افزایشی شده بود، در ساعت ۹، کاهشی شد و در آخر نیز با سه هزار و ۶۳ واحد کاهش به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، شاخص کل در بازار بورس امروز یکشنبه _۱۹ آبان ماه_ سه هزار و ۶۳ واحد افت داشت و در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۲ هزار و ۷۹۵ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از دو میلیارد و ۴۵۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲ هزار و ۲۵۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹۱۲ واحد کاهش به ۸۵ هزار و ۳۳۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶۱۰ واحد افت به ۵۷ هزار و ۶۲ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز سه هزار و ۸۰۴ واحد کاهش به رقم ۳۵۱ هزار و ۸۱۲ واحد رسید، شاخص بازار اول دو هزار و ۱۲۶ واحد و شاخص بازار دوم شش هزار و ۶۸۲ واحد کاهش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نفت بهران (شبهرن) با ۲۶ واحد، تایدواتر خاورمیانه (حتاید) با ۲۰ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۹ واحد و پتروشیمی فناوران (حکشتی) با ۱۸ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل بانک ملت (وبملت) با ۱۸۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۲۱ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۱۰۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۰۱ واحد، مخابرات ایران(اخابر) با ۹۵ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

بر اساس این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، بانک اقتصاد نوین، بانک پارسیان، بانک صادرات ایران و س. صنایع شیمیایی ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۴۳ میلیون و ۳۶۳ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۳۲۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

کد خبر 396285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.