ایجاد بزرگترین میدان اجتماعات شهر بیرجند

شهردار بیرجند گفت: میدان اجتماع برای مناسبت‌های ملی در شهر بیرجند وجود ندارد، بنابراین ۱۰ تا ۱۲ هکتار میدان ابوذر به بزرگترین میدان شهر و میدان اجتماعات تبدیل می‎شود.

به گزارش ایمنا، محمدعلی جاوید با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶۰ هکتار پارک و فضای سبز در بیرجند وجود دارد، اظهار کرد: ۱۰۰ هکتار پارک و فضای سبز در شهر بیرجند در دست اقدام است که تا پایان دوره شورای شهر و شهرداری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: برای فرهنگسرای شهر بیرجند نیز امسال حدود ۱۳.۵ میلیارد تومان اعتبار از منابع داخلی شهرداری اختصاص یافته است.

شهردار بیرجند افزود: هیچ میدانی برای اجتماع مناسبت‌های ملی در شهر بیرجند وجود ندارد، بنابراین ۱۰ تا ۱۲ هکتار از میدان ابوذر به بزرگترین میدان شهر و میدان اجتماعات تبدیل می‎شود.

جاوید تصریح کرد: همچنین طرح جامع ترافیک شهر نیز آغاز شده و تا دی ماه امسال این طرح تحویل شورای شهر داده خواهد شد و بعد از این طرح می‌توان پروژه‌های حوزه ترافیکی شهری را اجرا کرد.

وی ادامه داد: این طرح‌ها از سیاست‌های شورای شهر است و در سند چشم‌انداز شهر می‌خواهیم به الگویی واحد برسیم و تمام اعتبارات و برنامه‌ها  به سند چشم انداز معطوف می‌شود.

شهردار بیرجند خاطرنشان کرد: در سند چشم‌انداز شهر بیرجند چکیده نظرات مردم دیده می‌شود و دانشگاه بیرجند به عنوان دانشگاه مادر و مرکز علمی فاخر در این سند مدنظر قرار گرفته است.

جاوید اظهار کرد: طرح‌های توسعه‌ای و تجربه از شهرها و حتی کشورهای دیگر نیز در این سند چشم انداز دخیل است، اما ارتباط با مردم نیز برای تدوین این سند مهم است.

وی افزود: نمی‌خواهیم برنامه‌ای تدوین شود که تنها رفع تکلیف باشد و تا جایی که امکان است برنامه باید اجرایی و علمی باشد و نظر مردم را در تدوین سند چشم انداز داشته باشیم.

کد خبر 396212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.