انهدام باند سارقان مأمور نما در پایتخت

جانشین پلیس آگاهی تهران انهدام باند سارقان مأمور نما در پایتخت که با جعل عنوان مأمور پلیس از اتباع خارجی ۱۵ میلیارد ریال سرقت کرده اند، خبرداد.

به گزارش ایمنا، سرهنگ کارآگاه" داود فرد" در تشریح این خبر، گفت: در اوایل سال جاری پرونده های متعددی با موضوع سرقت به شیوه " مأمور قلابی"  از اتباع خارجی  به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

وی توضیح داد: مال باختگان در اظهارات مشابهی به کارآگاهان، گفتنده اند سارقان با خودروهای پراید، پژو۴۰۵، پژوپارس،  پژو۲۰۶ و هیوندای سانتافه در محدوده های فرودگاه مهرآباد، بازار تهران و نقاط مرکزی شهر راه آنها را مسدود و آنان را سوار بر خودروهایشان کرده اند و به بهانه های اینکه دلار جعلی همراهشان است و یا اینکه عضو گروه تروریستی هستند، اموال همراهشان را سرقت کرده و  از محل گریخته اند.

جانشین پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت که کارآگاهان  با یک باند حرفه ای روبه رو هستند و در تحقیقات میدانی از محل های وقوع  سرقت کارآگاهان  موفق شدند یکی از خودروهای سارقان (پژو ۴۰۵) را شناسایی کنند.

داود فرد اضافه کرد: پس از شناسایی مالک خودرو به نام "سهراب " ۳۵ ساله وی با مجوز قضائی در مخفیگاهش در شهرستان رامسر دستگیر و برای تحقیقات پلیسی به پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد.

جانشین پلیس آگاهی پایتخت افزود: کارآگاهان در ادامه تحقیقات با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی ۶ تن دیگر از اعضای این باند شدند و تمام اعضای این باند در سیزدهم آبان ماه  طی چندین عملیات همزمان پلیسی جداگانه در محدوده های شمال، شمالغرب شهر تهران و  شهرستان کرج  بازداشت شدند و در بازرسی از مخفیگاه متهمان خودروهای مورد استفاده در صحنه سرقت کشف شد.

وی  گفت: متهمان بازداشت شده از ۳۰ تا ۶۰ سال سن دارند؛ بررسی سوابق آن‌ها نشان داد که ۴ تن  از اعضای این باند پیش تر به اتهام سرقت بازداشت و مدتی در زندان بوده اند.

سرهنگ فرد، تصریح کرد: تاکنون ۲۰ تن  از شاکیان موفق به شناسایی سارقان شده اند و متهمان به سرقت از اتباع خارجی و رانندگان ترانزیت به همین شیوه و شگرد در شهرهای تهران، اردبیل، تبریز، آستارا و البرز اعتراف کرده اند.

وی گفت: با توجه به دستگیری تمامی اعضاِی این باند و اعتراف صریح آنان به سرقت های ارتکابی،  متهمان با  دستور  بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه دستور انتشار تصاویر متهمان به منظور کشف سایر جرایم توسط مرجع قضائی صادر شده است، گفت: کارشناسان ارزش اموال سرقتی را  ۱۵ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

کد خبر 396179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.