آماده‌باش کامل نیروهای خدمات شهری همزمان با بارندگی در تهران

معاون خدمات شهری شهردار تهران از آماده‌باش کامل نیروهای خدمات شهری همزمان با بارش باران در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایمنا، مجتبی یزدانی با بیان اینکه بارندگی‌ها در پایتخت از سه روز پیش آغاز شد، اظهار کرد: بارش‌ها در سطح شهر پرحجم گزارش شده، اما شهرداری تهران در طول سال تمهیداتی برای این موضوع اندیشیده است.

وی با بیان اینکه شهر تهران دارای ۵٣٠ کیلومتر مسیل و کانال اصلی و ١٠ هزار کیلومتر انهار فرعی است، افزود: در بارش‌های پرحجم صورت گرفته کانال‌های اساسی هیچ مشکلی نداشتند و تحت کنترل بودند. اگر این کانال‌ها دچار مشکل شوند، در صورت بارش باران شهر هم دچار مشکل می‌شود.

معاون شهردار تهران با اشاره به انهار فرعی پایتخت و بروز مشکلات احتمالی، تصریح کرد: برخی مواقع به واسطه مشاغل زباله‌ساز و بی‌دقتی برخی از شهروندان، در انهار و شبکه‌های فرعی زباله ریخته می‌شود و آبگرفتگی‌هایی اتفاق می‌افتد، اما این آبگرفتگی‌ها آن قدر نیست که شهر را تحت تاثیر قرار دهد.

یزدانی با اشاره به اینکه با پاکسازی این انهار جریان عادی آب مجددا برقرار می‌شود، گفت: با توجه به اعلام هواشناسی در خصوص بارندگی‌ها تمام مدیران خدمات شهری، مناطق ٢٢گانه و نواحی ١٢٢گانه در آمادگی کامل هستند و امیدوارم بتوانیم همانند سال گذشته از بروز هرگونه مشکل جدی جلوگیری کنیم. ‌

وی با بیان اینکه ممکن است به صورت موردی در برخی از معابر آبگرفتگی موقتی ایجاد شود، اضافه کرد: در این صورت، با حضور نیروهای خدمات شهری سریعا آبگرفتگی رفع خواهد شد. به طور کلی، شهرداری تهران با حضور ۱۵ هزار نفر از نیروهای خدمات شهری و نظارت مدیران تمام تلاش خود را برای رفع هرگونه مشکل به کار گرفته است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: برای جلوگیری از وقوع هرگونه مشکل در زمان بارندگی، شهرداری تهران در هماهنگی های کامل با استانداری، سازمان آب و فاضلاب، هواشناسی و سایر دستگاه های مسئول قرار دارد.

کد خبر 394681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.