پیشرفت ۵۴ درصدی پروژه آفتاب

معاون عمران شهری شهردار اصفهان از پیشرفت فیزیکی ۵۴ درصدی پروژه احداث تقاطع غیر همسطح آفتاب در بزرگراه شهید اردستانی و پیشرفت زمانی ۵۷.۷ درصدی این پروژه خبر داد و گفت: پل آفتاب بهمن ماه سال‌جاری تکمیل و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

ایرج مظفر در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: پروژه تقاطع غیرهمسطح آفتاب در بزرگراه شهید اردستانی در محدوده مناطق ۱۰ و ۱۴ و در محل تقاطع حلقه حفاظتی شهر اصفهان با اتوبان فرودگاه واقع شده است.

وی مساحت کل پروژه تقاطع غیر همسطح در بزرگراه شهید اردستانی را ۲۱۰ هزار مترمربع عنوان کرد و افزود: ۱۴۵ هزار مترمربع از مساحت پروژه مربوط به اجرای تقاطع غیرهمسطح و کندروهای اتوبان و ۶۵ هزار متر مربع مساحت مسیر اتصال تقاطع به بلوار فرزانگان است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان تصریح کرد: مساحت پل‌سازی در پروژه تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی ۴۹۰۰ متر مربع (طول ۷۰ متر، عرض ۷۰ متر و ارتفاع شش متر مربع) است.

وی با بیان اینکه پروژه تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی دارای یک پل سه دهانه است، ادامه داد: دهانه وسط به عرض ۳۲ متر و دو دهانه کناری به عرض ۱۹ متر است و مساحت آزادسازی منطقه ۱۴ برای این پروژه در بزرگراه شهید اردستانی ۱۴۲ هزار مترمربع و در منطقه ۱۰، ۱۲۷ هزار مترمربع است.

مظفر هدف از اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی را حذف ترافیک بین شهری از داخل شهر و کاهش بار ترافیکی مرکز شهر، تفکیک ترافیک وسایل نقلیه سنگین از ترافیک وسایل نقلیه سبک به داخل شهر، تامین ترافیک ایمن، راحت و سریع در محدوده کلانشهر اصفهان دانست و افزود: هزینه اجرایی این پروژه حدود ۵۹۱ میلیارد ریال است که برای آزادسازی در منطقه ۱۴ حدود ۳۱۰ میلیارد ریال و در منطقه ۱۰ حدود ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار صرف می‌شود.

وی تصریح کرد: از روز بیستم آذرماه سال گذشته که کلنگ احداث این پروژه به زمین زده شد تاکنون عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان اظهارکرد: با اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح آفتاب ترافیک بین شهری از داخل شهر حذف، بار ترافیکی مرکز شهر کاهش یافته و تفکیک ترافیک وسایل نقلیه سنگین از ترافیک وسایل نقلیه سبک به داخل شهر انجام می‌شود.

کد خبر 394556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.