دشمن می داند با ابزار نظامی قادر به مقابله با ایران نیست

فرمانده لشکر ۸ نجف اشرف گفت: دشمن به خوبی فهمیده با ابزار نظامی قادر به مقابله با ایران و دیگر کشورهای محور مقاومت نیست و به همین دلیل روی سوء‌استفاده از مشکلات داخلی این کشورها سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا از نجف‌آباد، سرهنگ پاسدار سیف‌الله رشیدزاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از بیمارستان پیوند مغز استخوان که ساخت آن را بنیاد برکت تقبل کرده است، در ماه‌ های اخیر نیز مراحل مطالعاتی و اخذ مجوزات ساخت دو مجموعه عام‌المنفعه دیگر در اراضی نظامی شمال نجف‌آباد در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به تکمیل نشدن مراحل اداری مربوط به این دو مجموعه، امکان اطلاع‌رسانی بیشتر در خصوص آن‌ها وجود ندارد اما در خصوص بیمارستان بودجه طرح نیز آماده شده بود اما با توجه به اولویت بنیاد برکت در رسیدگی به مناطق سیل‌زده، آغاز عملیات اجرایی آن به طور موقت از دستور کار خارج شده است.

فرمانده لشکر ۸ نجف اشرف با اشاره به سابقه مشارکت لشکر ۸ نجف اشرف در پروژه‌های عمرانی سطح شهر، همچون تقاطع غیرهمسطح شهیدان حجتی اضافه کرد: با وجود نوسانات شدید قیمت مصالح ساختمانی، روند تکمیل ساختمان چهار طبقه پروژه دی‌کلینیک سپاه با زیربنای بیش از پنج هزار و سیصد متر مربع ادامه پیدا کرده و امیدواریم امکان افتتاح رسمی آن در سال ۱۴۰۰ فراهم گردد.

تامین بودجه مورد نیاز این پروژه از اعتبارات سپاه، دیگر موردی بود که این مقام نظامی با بیان آن خاطر نشان کرد: در این مجموعه علاوه بر بخشی برای انجام جراحی‌های محدود، شاهد پیش‌بینی قسمت‌های مختلف مانند بخش تخصصی قلب، سی‌تی‌آنژیو، کودکان، شنوایی سنجی، رادیولوژی و دندانپزشکی هستیم و پیش از این حدود ۳۲ میلیارد تومان برای تکمیل ساختمان و تجهیز آن برآورد شده بود اما در حال حاضر با توجه به وضعیت بازار، نمی‌توان تخمین دقیقی در این خصوص زد.

رشیدزاده در بخش دیگری از صحبت‌های خود به حضور مستشاری نیروهای لشکر  ۸ نجف اشرف در سوریه و ماموریت‌های رزمی در جنوب‌شرق و شمال‌غرب کشور با تقدیم یازده شهید و ده‌ها جانباز اشاره داشت و گفت: در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت نیز طی یک بازه زمانی چهل روزه در سال جاری، شاهد میزبانی حداقل شش هزار نفر از دانش‌آموزان مقاطع مختلف در پادگان امام‌علی بوده‌ایم که طی آن در اردویی چهار ساعته علاوه بر ارائه برخی آموزش‌های نظامی، راویان دفاع‌مقدس نیز به ارائه برنامه پرداخته‌اند.

وی با اشاره به تلاش گسترده وزارت دفاع، ارتش و سپاه در زمینه تولید قطعات نظامی و نگهداری و تعمیر تجهیزات افزود: دشمن به خوبی فهمیده با ابزار نظامی قادر به مقابله با ایران و دیگر کشورهای محور مقاومت نیست و به همین دلیل روی سوء‌استفاده از مشکلات داخلی این کشورها سرمایه‌گذاری کرده است.

کد خبر 394191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.