موزه هنرهای معاصر اصفهان میزبان آثار هنرمندان چینی

نمایشگاه "سمفونی دوستی راه ابریشم" با تعداد ۵۰ اثر از کودکان هنرمند چینی روز چهارشنبه یکم آبان ساعت ۱۰:۳۰صبح در موزه هنرهای معاصر اصفهان افتتاح می شود.

به گزارش ایمنا،‌ مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان در خصوص برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: در دو سال گذشته موزه هنرهای معاصر اصفهان آثار کودکان اصفهانی را به مسابقه بین المللی "سمفونی دوستی راه ابریشم" شانگهای فرستاده که این اتفاق برای نخستین بار در کشور در سال های پس از انقلاب رخ داده است.

مهدی تمیزی افزود: این کودکان در سال ۲۰۱۸ سه جایزه بین المللی و در سال ۲۰۱۹ دو جایزه بین المللی کسب کردند که جوایز و لوح افتخار آن ها روز چهارشنبه یکم آبان در افتتاحیه نمایشگاه "سمفونی دوستی راه ابریشم" در اصفهان اهدا می شود.

وی ادامه داد: در بیست و پنجمین سال تاسیس موزه هنرهای معاصر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با همکاری بنیاد هنری بردبار، بنیاد توسعه آموزش و پرورش شانگهای و موزه هنرهای کلکسیونی شانگهای، نمایشگاه "سمفونی دوستی راه ابریشم" در اصفهان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه موزه هنرهای معاصر اصفهان میزبان ۱۸ هنرمند برجسته و ۷ مدیر موزه هنر از چین است، گفت: این نمایشگاه آثاری از کودکان هنرمند چینی با عنوان "سمفونی دوستی راه ابریشم" است که ساعت ۱۰:۳۰ صبح یکم آبان ماه در گالری شماره دو  افتتاح می شود.

تمیزی افزود: در این مراسم دو مدیر ارشد موزه های هنر چین سخنرانی می‌کنند و پس از آن یک اثر از هنرمند شاخص چینی به موزه هنرهای معاصر اصفهان اهدا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۵۰ اثر از کودکان هنرمند چینی در این نمایشگاه تا ۱۷ آبان ماه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۱۹ مورد بازدید  علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

کد خبر 394003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.