حضور زنان در ورزشگاه‌ها، افزایش نشاط و کاهش اختلافات

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: فراهم کردن زمینه برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها علاوه بر اینکه گامی مهم در چارچوب موازین شرعی و مقررات و ضوابط فرهنگی است، افزایش دهنده نشاط و کاهش دهنده اختلافات است.

به گزارش ایمنا، معصومه ابتکار با تاکید بر اینکه ورزش یک ضرورت برای تمام اقشار جامعه است و در مسیر تعالی این ضرورت، باید زنان را هم به حضور در مسابقات ورزشی و هم فعالیت‌های ورزش همگانی و قهرمانی تشویق کنیم، اظهار کرد: این روند یقینا به اعتمادسازی، امید و نشاط بیشتر کمک می کند.

وی با تاکید بر اینکه ورزش می‌تواند به ارتقای شاخص‌های سلامتی، اقتصادی، اجتماعی و روحی روانی کمک کند، گفت: در واقع ورزش مسیری است که می‌تواند همگان به ویژه زنان را به بسیاری از اهداف نزدیک کند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از حال و هوای حضور خود در ورزشگاه آزادی که نخستین حضور و مطالبه زنان پس از چهل سال چشم انتظاری بود، گفت.

ابتکار درباره این روز پر شور و نشاط اظهار کرد: حال و هوای پرنشاط و با امید در ورزشگاه پیچیده بود با هر کس که صحبت می‌شد چه زنان و چه مردان، خیلی خوشحال بودند و تشکر می‌کردند.

وی به شور و شعف مردان از ورود زنان به ورزشگاه اشاره کرد و تصریح کرد: پدری را دیدم که با سه دختر خود از مشهد به تهران جهت حضور در ورزشگاه آمده بود و می‌گفت که قسم خورده بودم اگر راه ورزشگاه برای دختران باز نشود، هرگز در مسابقات ورزشی شرکت نکنم. امروز هم خیلی خوشحال هستم که دخترانم آزادانه در ورزشگاه حضور دارند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: یکی دیگر از مردان با لبخندی پرمعنا بر لب عنوان می‌کرد که من با خوشحالی تمام فرزندم را نگهداری کردم تا همسرم در ورزشگاه راحت شاهد این بازی باشد.

ابتکار گفت: همه متفق القول بودند که اتفاق خیلی خوبی بوده و احساس کردیم فضای ورزشگاه به خاطر حضور زنان آرام‌تر،  گرم‌تر و بانشاطتر بود. زنان هم بسیار پرانرژی بودند و هیچ مورد خاص یا مشکلی ندیدیم که بخواهد نگرانی ایجاد کند.

وی با اشاره به چشم‌انداز این معاونت برای ادامه این حضور، خاطرنشان کرد: امیدوارم حضور زنان در ورزشگاه و قرار گرفتن در سکوهای آن، همان‌طور که رئیس جمهور هم تاکید کردند، استمرار پیدا کند. ضمن اینکه از تمام کسانی که باعث شدند این اتفاق خوب رخ دهد، تشکر می‌کنم و بسیار به استمرار و تداوم این حضور امیدواریم.

منبع: ایرنا

کد خبر 393656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.