تعاونی‌ها می‌توانند برای توانخواهان اشتغال پایدار ایجاد کنند

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی ها به دلیل ابعاد اجتماعی و اقتصادی می توانند اشتغال پایدار برای توانخواهان ایجاد کنند و همچنین باعث حضور فعال‌تر این افراد در حوزه های اقتصادی و اجتماعی شوند.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد کبیری در حاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی عصای سفید و امضای تفاهم ‌نامه همکاری مشترک میان  معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی کشور، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، ویژگی‌های مناسب بخش تعاون برای جامعه هدف بهزیستی را برشمرد.

 وی افزود: امیدوارم این کار بتواند بخشی از نیازهای توانخواهان را پوشش دهد  و در نظر داریم از تعاونی‌های توانخواهان  در حوزه های مختلف ارائه تسهیلات و حوزه تضامین حمایت کنیم.

بر اساس این گزارش، تفاهم‌ نامه همکاری مشترک میان سازمان بهزیستی کشور، معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون هم زمان با گرامیداشت روز جهانی عصای سفید با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاون امورتعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.

این تفاهمنامه در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و به منظور حمایت از اشتغال و ارتقا رفاه اجتماعی و ایجاد خوداتکایی برای دهک‌های پایین درآمدی در قالب ایجاد و توسعه تعاونی‌های کار آفرینی و تکالیف مندرج در قانون برنامه ششم و قانون جامع حمایت از حقوق معلولان با موضوع استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود طرف‌های تفاهمنامه به منظور شناسایی، آموزش، هدایت، توانمندسازی جامعه هدف از طریق تشکیل تعاونی و توسعه تعاونی‌های تامین نیاز و فراگیر ملی اجرایی می‌شود.

اولویت دهی به طرح‌های تعاونی توان‌یابان جهت معرفی به بانک‌ها و استفاده از تسهیلات و مشوق‌های قانونی و حمایتی یکی از بندهای این تفاهمنامه است.

کد خبر 393469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.