تصویب تسهیلات ۷۱ میلیارد تومانی برای شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت خودرو

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: اعطای ۷۱ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان صنعت خودرو تصویب شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، صفحه رسمی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در اینستاگرام نوشت: "معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از تصویب اعطای ۷۱ میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت‌های دانش بنیان صنعت خودرو خبر داد.

 سیاوش ملکی‌فر در نخستین روز از گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌های صنعت خودرو که در محل صندوق نوآوری به مدت سه روز در حال برگزاری است، اظهار کرد: این صندوق چهار دسته خدمات را به شرکت‌های دانش بنیان ارایه می‌دهد؛ دسته اول خدمات تسهیلات قرض‌الحسنه، سرمایه‌گذاری و توانمندسازی است. در این بخش تسهیلات قرض‌الحسنه با نرخ چهار درصد برای نمونه‌سازی وجود دارد که به پوشش ریسک فنی شرکت‌های دانش بنیان کمک می‌کند، سرمایه در گردش نیز با نرخ ۱۱ درصد و تسهیلات قبل از تولید صنعتی با نرخ ۱۱ درصد از دیگر خدمات این حوزه است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: تسهیلات لیزینگ و استصناع در چنین رویدادهایی بسیار کارآمد خواهد بود. در این حوزه صندوق نوآوری به شرکت‌هایی که محصولات شرکت‌های دانش بنیان را خریداری کنند تا ۷۰ درصد قیمت تمام شده محصولات را وام با نرخ ۹ درصد و با دوره‌ بازپرداخت دو ساله اعطا می‌کند؛ این تسهیلات به فروش بیشتر محصولات شرکت‌های دانش بنیان کمک خواهد کرد.

ملکی‌فر یادآور شد: تلاش داریم شرکت‌های دانش بنیان، فناور و استارتاپ‌ها را به صنایع بزرگ کشور متصل کنیم. زمانی که شرکت‌های دانش بنیان در زنجیره تامین شرکت‌های بزرگتر قرار می‌گیرند، با یک تیر چند نشان زده‌ایم؛ اول اینکه نیازهای فناورانه شرکت‌های بزرگتر در شرایط تحریم تامین می‌شود. علاوه بر این می‌توانیم فناوری را مانند یک خون به کالبد صنعت کشور تزریق کنیم. همچنین با این اقدام از خروج ارز جلوگیری شده و در کشور  اشتغال پایدار و دانش بنیان ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این گردهمایی و در رویدادهای گذشته، زمانی که سمت عرضه یعنی شرکت‌های دانش بنیان و سمت تقاضا یعنی واحدهای بزرگ صنعتی با یکدیگر تعامل برقرار می‌کنند، صندوق نوآوری نیز به عنوان رکن سوم به تسهیل این نوآوری کمک خواهد کرد، به این صورت که سعی کرده‌ایم با ابزار  لیزینگ و استصناع مشکل نقدینگی شرکت‌های دانش بنیان را رفع کنیم. علاوه بر این صندوق انواع ضمانت نامه‌ها، تسهیلات سرمایه در گردش و… را با هدف ایجاد نقدینگی کافی در شرکت‌های دانش بنیان به آنها ارائه می‌دهد و اگر طرف تقاضا استانداردها و تاییدیه‌های خاصی را از طرف عرضه بخواهد، صندوق نوآوری و شکوفایی در این حوزه نیز حمایت‌های بلاعوضی از شرکت‌های دانش بنیان خواهد کرد.

کد خبر 392493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.