پل هوایی از تمام نقاط مرزی عراق با تهران برقرار شده است

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که در نقاط مختلف مرزی بیمارستان های صحرایی برپا کرده ایم، گفت: ارتش در تمام نقاط مرزی پل هوایی با مراکز استان و از آنجا با تهران برقرار کرده است.

به گزارش ایمنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری، رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه بازدید از مرز خسروی در جمع خبرنگاران گفت: ارتش در ایام اربعین به منظور تامین بهتر امنیت زائران در چهار نقطه مرزی با عراق با بالگردهای هوانیروز پل هوایی را با مراکز استان های مرزی برقرار کرده است.

وی افزود: نیروی هوایی ارتش نیز از مراکز استان ها به سمت تهران تجهیزات و هواپیماهای مورد نظر برای برپایی پل هوایی تا تهران را فراهم کرده‌است.

رییس ستاد ارتش با بیان اینکه در ایام اربعین توجه بیشتری به مرز می شود، گفت: در بحث کمک به زائران برای حضور در راهپیمای عظیم اربعین امکانات خوبی به کار گرفته شده است.

سیاری افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمام طول مسیر تردد زائران اربعین حسینی به ویزه در مناطق مرزی، موکب هایی را به منظور پذیرایی از زائران برپا کرده است.

وی به برپایی یک آشپزخانه در قصرشیرین اشاره کرد و اضافه کرد: این آشپزخانه برای حمایت از زائران اربعین حسینی در هر وعده می تواند ۳۰ هزار پرس غذا سرو کند.

معاون هماهنگ کننده ارتش خاطرنشان کرد: ارتش همچنین در نقطه صفر مرزخسروی چند قطعه پارکینگ برای حفاظت از خودروهای زائرانی که راهی عراق می شوند ایجاد کرده است.

سیاری به برپایی بیمارستان های صحرایی در نقاط مختلف مرزی اشاره کرد و گفت: می توانیم در این بیمارستان ها حتی جراحی مغز و اعصاب نیز برای بیماران انجام دهیم. علاوه بر بیمارستان های صحرایی با کمک هوانیروز، اورژانس هوایی را نیز ایجاد کرده ایم تا در صورت نیاز بیماران را جابجا کنند.

وی با اشاره به امکانات ایجاد شده در مرز خسروی گفت: امیدوارم مسئولان کشور عراق هرچه زودتر زمینه بازگشایی مجددمرز خسروی را فراهم کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران

کد خبر 392184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.