شناسایی ۶۷ نقطه حادثه‌خیز در زمان بارش‌ها و ساماندهی آن تا پایان مهرماه

شهردار ارومیه گفت: ۶۷ نقطه حادثه خیز در هنگام بارش ها شناسایی شده و این نقاط حادثه خیز با هدف جلوگیری از آب گرفتگی معابر و ورود آب به منازل تا پایان مهر ماه ساماندهی می شود.

به گزارش ایمنا، محمد حضرت‌پور صبح امروز –شنبه ۱۳ مهرماه- با حضور در برنامه زنده رادیویی «شهریمیز» با اشاره به آغاز فصل بارش، اظهار کرد: مدیریت شهری ارومیه با آغاز فصل بارش در آماده‌باش  کامل خواهد بود اما از شهروندان در خواست داریم که در زمان بارش‌ها یاریگر شهرداری ارومیه باشند.

وی گفت: ۸۰۰ هزار شهروند در قالب ۸۰۰ هزار شهردار، یاریگر شهرداری ارومیه در فصل بارش باشند به شهروندان توصیه کرد که مسیر هدایت آب‌های سطحی را جهت جلوگیری از گرفتکی معابر باز کنند و نقاط احتیاطی را نیز حتما رعایت کنند.

شهردار ارومیه تصریح کرد: شهروندان مسیر دفع آب سطحی را به شبکه‌های فاضلاب هدایت نکنند چرا که هدایت آب‌های سطحی به محل شبکه‌های آب فاضلاب با توجه به اینکه این شبکه‌ها پاسخگوی هدایت این میزان آب نیست منجر به گرفتگی معابر می‌شود.

حضرت‌پور با اشاره به شناسایی ۶۷ نقطه حادثه‌خیز در هنگام بارش‌ها، گفت: ۶۷ نقطه حادثه‌خیز در هنگام بارش‌ها شناسایی شده است و این نقاط حادثه‌خیز با هدف جلوگیری از آب گرفتی معابر و ورود آب به منازل تا پایان مهرماه ساماندهی می‌شود.

وی اضافه کرد: ۴۰ هزار از مساکن شهروندان ارومیه طبق مصوبه شورای اسلامی شهر ارومیه در مقابل حوادث بیمه شده است که این مهم از هشت سال گذشته آغاز شده است.

شهردار ارومیه با اشاره به مشکل موجود در دره صدرا، خاطرنشان کرد: از آن جایی که انتهای دره صدرا به محل شبکه آب‌های سطحی وصل می‌شود، مدیریت می‌کنیم که حادثه‌ای در آنجا ایجاد نشود و شش کیلومتر کانال در انتهای دره صدرا احداث شده است که بتوانیم سیلگاه دره صدرا به محل هدایت آب سطحی به صورت زیر زمینی هدایت می‌شود، وصل کنیم.

حضرت‌پور با بیان اینکه لایروبی کانال‌های شهری با هدف دفع آب‌های سطحی اجرا شده است، اظهار کرد:   تا پایان مهرماه تمام عملیات عمرانی جهت جلوگیری از بروز حادثه به اتمام می‌رسد.

 وی با اشاره به ساماندهی ضایعات‌فروشان در کمربندی خاتم‌الانبیا و خیابان خرمشهر، گفت: فعالیت این ضایعات فروشان باعث ایجاد جلوه زشت در شهر شده که مقابله این گونه ضایعات‌فروشان که در برخی موارد باعث ایجاد سدمعبر هم می‌شود کمک رسانه ملی در قالب ارائه یک برنامه فرهنگی را می‌طلبد که تعرض به حقوق عموم جرم است، اگر چه شهرداری با این معضل نیز مقابله می‌کند.

شهردار ارومیه با بیان اینکه ضایعات‌فروشان موجود در خیابان خرمشهر به زمینی در خاج از شهر انتقال می‌یابد، افزود: زمین موجود به اتحادیه مربوطه تحویل داده می‌شود و انتقال آن به محل جدید در جاده اشنویه تا پایان سال جاری انجام می‌شود.

کد خبر 392179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.