خروجی سد زاینده‌رود کاهش یافت

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه مخزن سد زاینده‌رود به ۴۵۴ میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: خروجی این سد از روز گذشته کاهش یافته، اما بسته نشده است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حسن ساسانی با اشاره به پایان دوره آبیاری کشت تابستانه در استان، اظهار کرد: حجم آب خروجی از سد زاینده‌رود روند کاهشی داشته و بر اساس مصارف شرب و صنعت تنظیم خواهد شد. توزیع آب کشاورزی در شبکه شرق نیز مطابق برنامه خواهد بود.

وی درخصوص تأمین حقابه تالاب گاوخونی اظهار کرد: خروجی سد رودشتین از روز چهارشنبه دهم مهرماه حدود پنج مترمکعب بر ثانیه به سمت تالاب گاوخونی افزایش پیدا کرده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به اینکه سد رودشتین آخرین بند در شرق اصفهان است، افزود: تا زمانی که آب در رودخانه زاینده‌رود است، این آب به سمت تالاب گاوخونی در جریان خواهد بود.

ساسانی ادامه داد: فاصله سد رودشتین تا تالاب گاوخونی حدود  ۱۳۰ کیلومتر است و از آنجایی که مسیر طولانی است و مدت‌ها خشک بوده است نمی‌توان نظری درباره میزان رسیدن آب به تالاب گاوخونی داد.

 معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای خاطرنشان کرد: ورودی آب به سد زاینده‌رود ۱۸ مترمکعب بر ثانیه و خروجی از آن ۳۲ مترمعکب بر ثانیه است.

بیشتر بخوانید:

کد خبر 392156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.