ترامپ شرایط آمریکا برای تعلیق تحریم های کره شمالی را اعلام کرد

دونالد ترامپ در ازای برچیدن رآکتور هسته ای در یونبن آماده است به مدت سه سال تحریم های سازمان ملل را در زمینه صادرات محصولات نساجی و زغال سنگ تعلیق نماید.

به گزارش ایمنا، ترامپ در جلسه کاخ سفید در تاریخ ۱ اکتبر، هنگامی که مشاوران به وی درمورد تلاش های پیونگ یانگ برای ساخت موشک هایی با توانایی پرتاب از زیردریایی، خبر دادند، ابراز علاقه نکرد. رئیس جمهور آمریکا عقیده دارد که علیرغم قصد کره شمالی به برای توسعه قابلیت های نظامی خود، ادامه مذاکرات با این کشور ضروری است.

در این جلسه، مقامات لیستی از پیشنهادهایی را ارائه دادند که ترامپ می تواند در ازای انصراف از برنامه هسته ای به کیم جونگ اون ارائه دهد. براساس منابع، رئیس جمهور آمریکا در صورت موافقت کره شمالی با از بین بردن تأسیسات هسته ای اصلی در یونبن و توقف تولید اورانیوم با درصد غنی سازی بالا، موافقت کرده است که تحریم های سازمان ملل را در زمینه صادرات منسوجات و ذغال سنگ به حالت تعلیق درآورد.

به گفته منبع رویترز، اگر سازمان ملل از تعلیق این تحریم ها امتناع ورزد، دولت آمریکا می توانند به طور موقت رعایت این محدودیت ها را به حالت تعلیق درآورند.

پیش از این گزارش شده بود که هیئت های آمریکا و کره شمالی پیش از آغاز مذاکرات کاری در مورد خلع سلاح هسته ای، جلسات مقدماتی را در استکهلم برگزار می کنند.

از سال ۲۰۱۸، دو اجلاس بین سران ایالات متحده و کره شمالی برگزار شده است که در آن طرفین توافق کردند که به سمت خلع سلاج هسته ای کره شمالی و عادی سازی روابط پیش بروند و چهار نشست نیز بین دو کره برگزار شد.

منبع: رویترز

کد خبر 392103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.