مرگ یک «پاکبان مشهدی» در درگیری پلیس با سارقان فراری

بر اثر شلیک ناخواسته ماموران کلانتری شهرک ناجای مشهد که در حال تعقیب سارقان فراری بودند، یکی از پاکبانان شهرداری مشهد در حین انجام ظیفه هدف اصابت گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، معاون خدمات شهری شهردار مشهد در این باره در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: این حادثه حوالی ساعت چهار بامداد روز گذشته _چهارشنبه ۱۰ مهر ماه_ در بلوار فرخی مشهد و در محدوده منطقه هشت اتفاق افتاد و در جریان آن پاکبان ۶۴ ساله شهرداری مشهد به نام «رجب فیضی‌پور»، هنگام نظافت محل مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در بیمارستان جان خود را از دست داد.

مهدی یعقوبی با بیان اینکه این پاکبان امروز در مشهد به خاک سپرده شد، افزود: مدیریت شهری مشهد بلافاصله پس از اطلاع از حادثه در منزل پاکبان حاضر شدند و ضمن تسلیت به خانواده این فرد زحمت کش از آنها دلجویی کردند.

همچنین روزنامه خراسان درباره جزییات این حادثه نوشت: «این ماجرا سپیده دم روز گذشته هنگامی رخ داد که گشت کلانتری شهرک ناجا از طریق پلیس ۱۱۰ به اطلاعاتی دست یافت که دو سارق پژوسوار در حال سرقت قطعات داخل خودرو هستند؛ در این لحظه نیروهای انتظامی به تعقیب سارقانی پرداختند که قصد فرار از چنگ پلیس را داشتند.

دزدان به اخطارهای قانونی نیروهای کلانتری توجهی نکردند و همچنان به فرار خود در خیابان‌های خلوت شهر ادامه می‌دادند تا این که وارد حوزه استحفاظی کلانتری شهید فیاض بخش مشهد شدند. این در حالی بود که نیروهای کلانتری ۷ تیر و الهیه مشهد نیز به کمک خودروی گشت کلانتری شهرک ناجا آمدند. ماموران با شلیک تیر هوایی باز هم به دزدان اخطار دادند، ولی شلیک‌های هوایی پلیس نیز آن‌ها را وادار به توقف نکرد.

به همین دلیل نیروهای کلانتری با هدف قرار دادن وسیله نقلیه دزدان، چند تیرشلیک کردند که ناگهان یکی از گلوله‌ها کمانه و به پاکبان ۶۴‌ساله‌ای اصابت کرد که مشغول انجام وظیفه در خیابان خلوت بود! ماموران انتظامی بلافاصله به یاری فرد مجروح شتافتند، ولی این مرد پاکبان بر اثر عوارض ناشی از اصابت گلوله جان سپرد. در پی گزارش ماموران کلانتری شهید فیاض بخش به قاضی ویژه قتل عمد، تحقیقات در این باره آغاز شد.

به دستور قاضی کاظم میرزایی گروه زبده‌ای از کارشناسان بازرسی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی مامور پیگیری و رسیدگی به ماجرای تیراندازی شدند تا گزارش خود را به مقام قضایی ارائه دهند.

نیروهای انتظامی که با هدف مبارزه قاطعانه با سارقان، تلاش گسترده‌ای را آغاز کرده اند، در عین حال موفق شدند دو سارق مذکور را نیز دستگیر کنند و تحویل مراجع قضایی بدهند. بررسی‌های بیشتر با دستور قاضی میرزایی در حالی ادامه دارد که طرح‌های ویژه‌ای برای جلوگیری از سرقت‌های خرد در دستور کار پلیس قرار دارد.»

کد خبر 391941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.