جزئیات ‌ابتلای چند نفر به ویروس HIV در یکی از روستاهای چهارمحال و بختیاری

در پی انتشار خبری در شبکه‌های مجازی درخصوص ابتلای تعدادی از اهالی روستای «چنار محمودی» از روستاهای شهرستان لردگان در استان چهارمحال و بختیاری به ویروس اچ ای وی، دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری و مرکز بیماری های واگیر وزارت بهداشت پاسخی ارائه کردند.

به گزارش ایمنا، مجید شیرانی با بیان این مطلب، اظهار کرد: از حدود یک ماه قبل در پی کشف چند مورد بیمار مبتلا به ویروس HIV در یکی از روستاهای چهارمحال و بختیاری، تیم های بهداشت و درمان تخصصی و مشاوره در معاونت بهداشتی دانشگاه تشکیل و با هماهنگی و تماس با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مسئولان استانی اقدامات علمی و تخصصی در جهت شناسایی، درمان و پیشگیری از اشاعه بیماری آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در این راستا تعدادی از افراد مبتلا شناسایی و تحت مشاوره و درمان قرار گرفته اند و اقدامات و آزمایشات تکمیلی در جهت شناسایی علل و موارد جدید و درمان بیماران در حال انجام است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری در ادامه ضمن توصیه به همه مردم جهت حفظ خویشتن داری و آرامش از انان خواست که اخبار را از کانال های رسمی پیگیری کرده و به شایعات و اخبار کذب به خصوص درباره علل و تعداد افراد مبتلا توجه نکنند.

وی از همه مسئولان و تاثیرگذاران در فضاهای اجتماعی و اصحاب رسانه درخواست کرد: در حفظ امنیت، حرمت و آرامش مردم و حفظ محرمانگی اطلاعات بیماران، دانشگاه علوم پزشکی را همراهی کنند.

انتقال عفونت در میان اهالی روستا صحت ندارد

محمد مهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در این باره گفت: این موضوع کذب و بدور از حقیقت است و از مجاری قانونی، آن را دنبال خواهیم کرد، معدودی از اهالی این روستا مبتلا به این عفونت هستند که راه های ابتلای آنها کاملا مشخص است و تحت مراقبت و درمان قرار دارند و به هیچ عنوان، انتقال عفونت از طریق آزمایش های تشخیصی و ... در میان آنها، صحت ندارد.

وی با بیان اینکه راه انتقال مبتلایان به اطلاع آنها رسیده است، افزود: وزارت بهداشت به هیچ عنوان خود را مجاز نمی داند که در این مورد، اطلاعات شخصی بیماران را اطلاع رسانی و رسانه ای کند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: از همه مردم و اصحاب رسانه انتظار داریم که وزارت بهداشت و کارکنان خدوم بهداشتی نظام سلامت را مورد حمایت جدی قرار داده و به هیچ عنوان به این شایعات بی ارزش و بی مبنا توجهی نکنند.

کد خبر 391831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.