جهش ۶ هزار واحدی شاخص کل بورس امروز ۸ مهرماه

شیب تند افزایشی شاخص کل بورس تهران که از ساعت هشت و ۵۵ دقیقه امروز آغاز شده بود در ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه کند تر شد و در نهایت با شش هزار و ۴۵۵ واحد افزایش به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، شاخص کل بورس تهران امروز دوشنبه_ هشتم مهرماه_ با افزایش شش هزار و ۴۴۵ واحدی به عدد ۳۲۴ هزار و ۷۰۵ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز با دو هزار و ۲۹ واحد افزایش به رقم ۹۶ هزار و ۱۹۶ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۳۵ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۶۳ هزار و ۳۵۳ واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز عدد چهار هزار و ۲۹۹واحد را ثبت کرد.

بر این اساس امروز با دست به دست شدن شش میلیارد و ۲۲۷ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۵۳۷ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۵۴۱ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "همراه"، "پارسان" و "اخابر" به ترتیب با ۳۳۹، ۳۲۹ و ۳۱۶ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "شپدیس"، "شسپا" و "کرماشا" به ترتیب با ۱۴۳، ۵۵ و ۳۰ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند.

همچنین امروز "وتجارت"، "خساپا" و "وبصادر" پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و بانک و خودرو به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

با توجه به اینکه بورس تهران امروز با رشد شش هزار و ۴۵۵ واحدی به کار خود پایان داد. به گفته کارشناسان بازار سرمایه خوش بینی به عملکرد ماهانه، انتظار برای گزارش های شش ماهه مثبت و اخبار مربوط به افزایش سرمایه مهمترین دلایل رشد ادامه دار شاخص هستند.

کد خبر 391558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.