کمبود تجهیزات امدادی آتش‌نشانی بادرود

سرپرست واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بادرود گفت: در حال حاضر این واحد به موتور برق و ست کامل امداد و نجات نیاز دارد.

 نعمت سیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا از نطنز اظهار کرد: واحد آتش نشانی شهرداری بادرود در گذشته فقط یک آشیانه داشت، اما شهرداری با اختصاص ۲.۵ میلیارد ریال اقدام به ساخت یک ساختمان مجهز کرد که باعث تحول در این واحد شد.

سرپرست واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بادرود ادامه داد: با وجود این که طبق استاندارد آتش‌نشانی باید به ازای هر پنج هزار نفر جمعیت شهری یک ایستگاه آتش‌نشانی وجود داشته باشد، اما شهر بادرود با وجود ۱۵ هزار نفر جمعیت تنها یک ایستگاه آتش نشانی دارد.

سیدی گفت: این واحد در حال حاضر دارای پنج نیروی امداد و نجات و  سه دستگاه خودروی سبک و سنگین  است.

وی با بیان اینکه نیروهای آتش‌نشانی بادرود ملزم به یادگیری فنون کار شده‌اند، تصریح کرد: در سال گذشته بالغ بر ۵۴ ماموریت توسط ماموران آتش‌نشانی بادرود انجام شد که در  بیشتر حوادث‌ بی‌احتیاطی شهروندان علت وقوع حادثه بود.

سرپرست واحد آتش‌نشانی شهرداری بادرود با بیان این که مسئولان باید برای تجهیز تنها واحد آتش‌نشانی منطقه گام‌های موثرتری بردارند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این واحد به موتور برق اضطراری و ست کامل امداد و نجات نیاز دارد.

سیدی با اشاره به  اهمیت آموزش شهروندان، گفت: در سال جاری با همکاری اداره آموزش و پرورش و هلال احمر بادرود دوره‌های آموزشی ویژه دانش ‌آموزان و اولیای آنان برگزار می‌شود.

کد خبر 391310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.