ظریف: رئیس جمهوری ایران با طرحی برای صلح به سازمان ملل می‌آید

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با همتای ژاپنی خود گفت: رئیس جمهوری ایران با طرحی برای صلح منطقه‌ای به سازمان ملل متحد می‌آید.

به گزارش ایمنا، محمد جواد ظریف دوشنبه خود را با صبحانه کاری با جمعی از خبرنگاران سازمان ملل متحد آغاز کرد و سپس به دیدار وزیر خارجه ژاپن رفت.

وی در این دیدار از تلاش‌های ژاپن برای ارتقای همکاری با جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و اظهار کرد: رئیس جمهوری هم با اشتیاق منتظر دیدار نخست وزیر ژاپن هستند.

وزیر خارجه ایران ادامه داد: ما معتقدیم که اتفاقات منطقه نتیجه سیاست‌های جنگ طلبانه است. ما آماده‌ایم برای پایان دادن به جنگ یمن کمک کنیم.

ظریف خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری در سفر به نیویورک پیشنهاد جدیدی مطرح می‌کنند که ائتلاف برای صلح در تنگه هرمز است.

وی که از عصر جمعه برای همکاری رییس جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و چهارمین اجلاس عالی رتبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به مقر نیویورک این سازمان سفر کرده است، با وزیران خارجه عمان، دانمارک، فرانسه و همچنین رییس صلیب سرخ جهانی دیدار داشته است.

وزیر خارجه ایران همچنین با وجود محدودیت‌های شدید اعمال شده از سوی دولت دونالد ترامپ که به منظور تضعیف صدای منطق و حق طلبی ایران انجام شده است، تا کنون با چندین رسانه امریکایی و بین‌المللی گفت وگو کرده است.

قرار است رییس جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در اجلاس مجمع عمومی، سخنرانی کند.

منبع: ایرنا

کد خبر 390681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.