آغاز هفته افزایشی شاخص کل بورس امروز ۳۰ شهریورماه

شاخص کل بورس تهران که از ساعت ۹ و پنج دقیقه امروز افزایشی شده بود تا پایان به این روند ادامه داد و در نهایت با بیش از سه هزار واحد افزایش به کار خود پایان داد.

 به گزارش خبرنگار ایمنا، در معاملات امروز شنبه _۳۰ شهریورماه_ شاخص بورس تهران عدد ۲۹۷ هزار و ۷۱۲ واحد را ثبت کرد.

شاخص هم وزن نیز با ۱۵۱۹ واحد افزایش به رقم ۸۵ هزار و ۷۶۶ واحد رسید.

شاخص بازار اول به کانال ۲۱۷ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۰۲ هزار و ۴۴۷ واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز به عدد سه هزار و ۹۵۲ واحد رسید.

بر این اساس امروز با دست به دست شدن چهار میلیارد سهم و اوراق بهادار طی ۳۷۲ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۵۵۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "کگل"، "رمپنا" و "فملی" به ترتیب با ۳۴۹، ۲۹۵ و ۲۶۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "فخاس"، "ونوین" و "وپارس" به ترتیب با ۸۷، ۷۱ و ۴۴ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند.

همچنین امروز "وتجارت"، "خساپا" و "وبصادر" پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، بانک برترین گروه صنعت بود و خودرو و فلزات اساسی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

قابل ذکر است‌، شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۳۵۴۵ واحد به کانال ۲۹۷ هزار واحدی بازگشت و سنگینی تقاضا نسبت به عرضه در اکثر گروه های بورسی محسوس بود، به گفته کارشناسان بازار سرمایه ورود نقدینگی به بورس، سیگنال های جهانی و گزارش شش ماهه شرکت ها مهمترین دلیل تداوم صعود شاخص هستند.

کد خبر 390335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.