والدین برای سرویس مدارس در سامانه سپند ثبت‌نام کنند

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا، گفت: والدین دانش آموزان نهایت دقت را در انتخاب سرویس مدارس داشته باشند و در سامانه سپند ثبت نام کنند زیرا نحوه رفت و آمد به مدرسه و سلامتی دانش آموزان از هر چیزی مهم‌تر است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ عین اله جهانی روز پنجشنبه با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید در خصوص سرویس مدارس به  والدین توصیه کرد، فرزند خود را به هر فرد یا وسیله های متفرقه نسپارند و حتما با ثبت نام در سامانه «سپند» نسبت به انتخاب راننده خودرو با هماهنگی شهرداری ها و آموزش و پرورش اقدام کنند.

وی افزود: باتوجه به شروع سال تحصیلی جدید، آینده سازان کشور عزیزمان با شور و شوق وصف ناشدنی در مسیر رفت و برگشت آموزشی قرار می گیرند و از این رو رفت و آمد ایمن و به دور از حادثه دانش آموزان از اهمیت ویژه ای برای پلیس راهور برخوردار است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: مقررات، به ویژه آیین نامه حمل و نقل دانش آموزی موید آن است که سازمان های ذیربط در انتخاب خودرو و راننده برای سرویس های مدارس دقت های لازم را مبذول دارند همچنین گواهی سلامت رانندگان سرویس دانش آموزی که برای مدت یکسال توسط شهرداری ها صادر می شود نیز بسیار مهم است.

سرهنگ جهانی ادامه داد: طبق آیین نامه، رانندگان سرویس مدارس باید افراد بدون سوءپیشینه کیفری و عدم اعتیاد به موادمخدر و داروهای روان گردان باشند و از طرفی در زمان انعقاد قرارداد، موسسات حقوقی و شخصی با مدارس، موضوع رعایت ظرفیت باید کاملا رعایت شود؛ به طوری که برای سواری با ظرفیت چهارنفر، نباید تعداد بیشتری برای جابجایی محول نشود.

این مقام انتظامی با اشاره به نقش همیاران پلیس در کاهش تصادفات رانندگی، گفت: بر اساس پژوهش های انجام گرفته، همیاران پلیس  ۱۸درصد در کاهش تصادفات رانندگی موثر بوده اند بنابراین از دانش آموزان می خواهیم به عنوان همکاران ما در داخل خودروها، اولا خودشان نکات ایمنی لازم را رعایت کنند و ثانیا اگر تخلفاتی نظیر صحبت با تلفن همراه و نبستن کمربند ایمنی، خوردن و آشامیدن، یا استعمال دخانیات را شاهد بودند، مودبانه و محترمانه به راننده تذکر دهند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: رانندگان سرویس مدارس، معلمان کلاس سیار ترافیک هستند و نقش آنان در تعلیم مقررات راهنمایی و رانندگی به دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است زیرا کودکان چشمانی بینا و گوش های تیزی دارند و بخش عمده ای از یادگیری آنان در مسیر رفت و برگشت در مدرسه و منزل شکل می گیرد.

کد خبر 390145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.