برقراری ارتباط تصویری با تکنولوژی جدید فیس‌بوک

فیس‌بوک از مدت‌ها پیش در فکر تحقق این موضوع بود که کاربران این شرکت بتوانند بسیار راحت‌ با همدیگر ارتباط تصویری برقرار کنند؛ اکنون این امکان با رونمایی از امکانات جدید فیس‌بوک فراهم شده است.

به گزارش ایمنا، فیس‌بوک شب گذشته از دستگاه‌های جدید خود موسوم به"پورتال"(Portal)،"پورتال تی وی"(Portal TV) و "پورتال مینی"(Portal mini) رونمایی کرد. دستگاه‌های جدید شامل یک مدل ۱۰ اینچی، نسخه مینیاتوری و دستگاهی است که تلویزیون‌ را به یک صفحه نمایش هوشمند تبدیل کرده و به کاربران امکان می‌دهد با هر فردی درآنسوی جهان به صورت تصویری صحبت کنند.

دستگاه‌های پورتال و پورتال مینی از ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) و پورتال تی وی از ۵ نوامبر (۱۴ آبان) سال جاری عرضه خواهد شد. بنابر گزارش‌ها، دستگاه پورتال تی وی احتمالاً توجه کاربران بسیاری را به خود جلب خواهد کرد، چرا که آن‌ها می‌توانند توسط دستگاه جدید که اندازه آن همانند یک نت‌پد است، تلویزیون خانه خود را به یک صفحه نمایش هوشمند تبدیل کرده و توسط آن با دوستان خود در سراسر جهان مکالمه تصویری برقرار کنند. به گفته فیس‌بوک قیمت پورتال تی وی تنها ۱۴۹ دلار است.

کاربران می‌توانند از طریق کابل HDMI، پورتال تی‌ وی را به تلویزیون متصل کنند و پس از آن با کمک دوربین ۱۲۰ درجه تعبیه شده درون آن با هر فرد مکالمه تصویری برقرار کنند. همچنین کاربران می‌توانند از دیگر مزیت‌های این دستگاه‌ها که شامل پخش موسیقی، تماشای تصاویر گالری، به اشتراک گذاشتن ویدیو با جلوه‌های واقعیت افزوده و بررسی این موضوع که چه کسی پشت درب خانه آن‌ها است، بهره مند شوند.

دستگاه پورتال مینی مجهز به یک صفحه نمایش هشت اینچی با کیفیت اچ دی و دستگاه پورتال، مجهز به یک صفحه نمایش ۱۰ اینچی با کیفیت اچ دی است. بنابر گزارش‌ها دستگاه پورتال تی وی همراه با یک ریموت کنترل عرضه خواهد شد که این موضوع کاربران را قادر می‌سازد تا بتوانند به راحتی کنترل گجت خود را به دست بگیرند.

منبع: ایسنا

کد خبر 390085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.