درخواست شهردار از شهروندان برای تردد با حمل و نقل عمومی

شهردار اصفهان با درخواست از شهروندان برای تردد با مترو گفت: استفاده مسافران از مترو تاثیر مستقیم بر کاهش آلودگی‌ها و تعدیل ترافیک، تغییر فضای شهر و تسهیل در رفت و آمدها دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قدرت الله نوروزی صبح امروز-پنجشنبه ۲۸ شهریورماه- در آیین آغاز به کار ستاد مهر شهر اصفهان، اظهار کرد: بر اساس روال هر ساله برنامه ستاد مهر در چنین ایامی آغاز می‌شود تا با ایجاد هماهنگی دقیق بین همه دستگاه‌ها به ویژه آموزش و پرورش، مدارس، دانشگاه‌ها، پلیس و سیستم حمل و نقل شهری، بتوانیم با تامین نیازهای آمد و شد دانش آموزان و دانشجویان شاهد نظم دقیقی در سطح شهر و دستاورد شایسته آسایش و آرامش برای خانواده ها باشیم.

وی افزود: شهرداری اصفهان بر اساس رسالتی که بر دوش دارد در راستای ایجاد امکانات لازم برای تسهیل رفت و آمد همراه با اطمینان، زمینه‌های مناسب را فراهم کرده است.

شهردار اصفهان گفت: با راه‌اندازی خط یک مترو، امسال به طور جدی‌تر از همه کسانی که در مسیر این خط هستند خواهشمندیم برنامه ریزی‌ها به گونه ای انجام شود تا همه بتوانند از مترو استفاده کنند.

وی افزود: همچنین از دانشجویان دانشگاه اصفهان، صنعتی اصفهان، دانشگاه هنر، و دیگر دانشگاه ها و مدارسی که در مسیر این خط قرار دارند انتظار داریم از مترو استفاده کنند.

نوروزی با بیان اینکه از هفته آینده فعالیت‌های آموزشی آغاز می‌شود، اضافه کرد: تا روز گذشته روزانه ۷۰ هزار مسافر با مترو جابه جا می‌شدند و این آمار بر اساس تجربه سال گذشته از ابتدای مهر ماه به بیش از ۱۰۰ هزار نفر در روز می‌رسد، اما ظرفیت مترو از این بیشتر است.

وی تصریح کرد: اگر چه در ساعات پیک، ممکن است مترو شلوغ باشد، اما می‌توانیم با تدابیری ظرفیت حمل و نقل مسافر با مترو را افزایش دهیم، هر مسافری که با مترو حرکت کند، تاثیر مستقیم بر کاهش آلودگی‌ها و تعدیل ترافیک، تغییر فضای شهر و تسهیل در رفت و آمدها دارد.

نوروزی افزود: از مدیرانی که مدارس آنها در مسیر مترو قرار دارد خواستاریم اولیا را به سمتی هدایت کنند که فرزندان آنان از مترو استفاده کنند.  

۳۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان اضافه می‌شود 

وی با بیان اینکه از ابتدای مهرماه یک هزار و ۲۰۰ اتوبوس در کنار مترو به مردم خدمات رسانی می‌کند، گفت: تعدادی از این اتوبوس‌ها امسال بازسازی شده‌ است، در تابستان امسال ۹۰۰ اتوبوس در خدمت حمل‌و نقل شهری بود که تعداد ۳۰۰ دستگاه اتوبوس تا ابتدای مهر به این تعداد اضافه می‌شود.

شهردار اصفهان گفت: تاکسیرانی نیز با برنامه ریزی‌هایی که برای خدمت رسانی با عنوان سرویس مدارس، انجام داده‌ است، به کمک حمل و نقل عمومی خواهد آمد، بنابراین از کسانی که مسئول اداره امور مربوط به سرویس مدارس هستند نیز می خواهیم که این سرویس‌ها را با مترو هماهنگ کنند تا افراد در ایستگاه مترو پیاده و مجددا در ایستگاه مترو سوار شوند.

 نوروزی تاکید کرد: این اقدام نیازمند همکاری و هماهنگی همه نهادها به خصوص پلیس راهور است زیرا پلیس راهور محور استقرار نظم در رفت و آمد شهری است، همچنین آموزش و پرورش نیز باید همکاری‌های لازم را داشته باشد زیرا همه نهادها و سازمان‌ها بسیج می‌شوند تا در خدمت آموزش و پرورش قرار بگیرند.

وی اظهار امیدواری کرد: با مجموعه این همکاری‌ها بتوانیم شاهد شهری باشیم که در آن دانش آموزان و دانشجویان در عرصه اجتماع با سبکی دقیق و منظم در ساعات معین در کلاس‌ها حضور پیدا می‌کنند. 

به گزارش خبرنگار ایمنا؛ صبح امروز ستاد مهر شهر اصفهان با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیر کل آموزش و پرورش استان، رییس کل ناجا و سایران مسئولان و مدیران شهری آغاز به کار کرد.

همیاران پلیس، پلیس‌های مدرسه، بازرسان سرویس‌های مدارس، گروه دوچرخه سواری طاها، پلیس دوچرخه سوار راهور، پلیس موتور سوار راهور، یگان کنترل راهور، پلیس کنترل نامحسوس، یگان امداد و گشت نیروی انتظامی، پلیس پیشگیری، مرکز مدیریت و کنترل ترافیک، سامانه متحرک ثبت تخلفات، بازرسی و نظارت تاکسیرانی، تاکسی بانوان، سرویس ویژه معلولان، خودروهای ون سرویس مدارس، سازمان مدیریت حمل و نقل کالاها، اداره کل پیشگیری از تخلفات شهری، بازرسان شرکت واحد اتوبوسرانی، سامانه اتوبوس تندرو، اتوبوس مدرسه، خودرو ویژه خط کشی خیابان، در این مراسم با اجرای رژه، برای آغاز سال تحصیلی اعلام آمادگی کردند.

کد خبر 390054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.