ماهیت تخصیص خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اروپا به ایران مشخص نیست

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: هنوز جزئیات دقیقی در رابطه با تخصیص خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اروپا به ایران مشخص نشده است.

به گزارش ایمنا، به نقل از خانه ملت؛ محمد علی وکیلی، به صحبت‌های اخیر برخی از مقامات ایرانی و اروپایی مبنی بر اختصاص ۱۵ میلیارد دلار خط اعتباری از سوی اروپا به کشورمان اشاره و گفت: هنوز جزئیات دقیقی در رابطه با تخصیص خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اروپا به ایران مشخص نشده است.

وی در ادامه افزود: در واقع این سوال وجود دارد که آیا اختصاص خط اعتباری از سوی اروپا به ایران محقق خواهد شد و حالا اگر قرار بر این است که این امر انجام شود؛ دقیقا به چه شیوه ای اجرا می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات تصریح کرد: باید ببینیم که اروپایی‌ها می‌خواهند در قبال این خط اعتباری،  نفت از ایران خریداری کنند یا اینکه هدف اصلی آنها چیست و در حقیقت باید به ماهیت آن پی ببریم که در غالب چه تفاهم نامه‌ای است.

عضو فراکسیون امید مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر این خط اعتباری از سوی اروپا نسبت به ایران انجام شود، احتمال این وجود دارد که گام چهارم تعهدات برجام ملغی شود، اظهار کرد: به هر حال اگر همین خط اعتباری هم محقق شود، یک گام مثبت از سوی اروپایی‌ها خواهد بود؛ چرا که این یک حرکت می تواند از آن سطح تنش‌هایی که ما را مصمم به اجرای گام چهارم تعهدات هسته ای کند، بکاهد.

وکیلی در ادامه افزود: اما این گام‌ها از سوی اروپایی‌ها کافی نیست برای اینکه ما نمی توانیم حقوق‌مان را در مسئله برجام نادیده بگیریم و دیگر گام‌های بعدی کاهش تعهدات هسته ای را عملیاتی نکیم.

کد خبر 389635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.