به سادگی نمی‌توان حوثی‌ها را مساوی ایران دانست

تنها ساعاتی پس از آنکه مایک پمپئو حملات به پالایشگاه های نفتی عربستان را با ایران مرتبط دانست، سناتور کریس مورفی رویکرد وزیر خارجه را بی‌خردانه خواند.

به گزارش ایمنا، سناتور کریس مورفی از حزب دموکرات در صفحه توییتر خود با انتقاد از مواضع وزیر خارجه کابینه ترامپ، نوشت: این یک ساده‌سازی غیرمسئولانه و نحوه وارد شدن ما به جنگ‌های کم‌خردانه است.

مورفی در ادامه نوشت: سعودی‌ها و حوثی‌ها در حال جنگ با هم هستند. سعودی‌ها به حوثی‌ها حمله می‌کنند و آنها نیز پاسخ می‌دهند. ایران حامی حوثی‌هاست و بازیگر بدی نیز بوده، اما به این سادگی نمی‌توان حوثی‌ها را مساوی ایران دانست.

سناتور مورفی همچنین در رد توییت سناتور لیندسی گراهام علیه ایران، نوشت: بیایید صادق باشیم؛ جنگی بین عربستان سعودی و حوثی ها در جریان است. سعودی ها با کمک ما همه روزه حوثی ها را بمباران می کنند. آنچه ما احتمالاً باید انجام دهیم، این است که برای پایان دادن به جنگ تلاش کنیم نه اینکه انتظار داشته باشیم به طور یکجانبه جنگ را متوقف کنیم.

آتش سوزی در تاسیسات نفتی آرامکو عربستان پس از حمله پهپادهای یمنی

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده بامداد یکشنبه مدعی شد؛ تهران پشت عملیات پهپادی مقاومت یمن علیه تأسیسات نفتی عربستان سعودی بوده است.

پمپئو در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: تهران در پس حدود یکصد حمله‌ای است که [تا کنون] علیه عربستان سعودی انجام شده و این در حالی است که روحانی و ظریف تظاهر می‌کنند که به دیپلماسی متوسل هستند.

ارتش یمن صبح روز شنبه با ۱۰ پهپاد مسلح به دو پالایشگاه شرکت آرامکوی عربستان سعودی حمله کرد که در پی آن روند تولید و صادرات نفت سعودی‌ها با اختلال مواجه شد.

در این حملات دو پالایشگاه نفتی «بقیق» و «هجره خریص» شرکت آرامکو در شرق عربستان هدف قرار گرفتند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد این عملیات یکی از بزرگترین رشته عملیاتی است که نیروهای ما در عمق خاک سعودی انجام داده و پس از رصد اطلاعاتی دقیق و همکاری افراد شریف و آزاده در داخل عربستان سعودی صورت گرفته است.

منبع: ایرنا

کد خبر 389493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.