افزایش ۲۰ درصدی حجم سفرهای درون شهری در آستانه بازگشایی مدارس

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: در آستانه فصل بازگشایی مدارس حجم سفرهای درون شهری تا ۲۰ درصد افزایش یافته است.

علیرضا صلواتی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: بهترین راهکار برای کاهش ترافیک سطح شهر، مدیریت سفرهای درون شهری و انجام آن در زمان های خارج از پیک ترددها است

وی با بیان اینکه خط‌کشی معابر اصلی و ایجاد خطوط جدید از جمله فعالیت‌های انجام شده در آستانه آغاز سال تحصیلی است، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری اصفهان تلاش کرده تا سفرهای شخصی را به حداقل برساند و دانش‌آموزان از طریق دوچرخه، اتوبوس، مترو و پیاده‌روی سفرهای شهری خود را انجام دهند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان با بیان اینکه امسال با تکمیل و راه‌اندازی خط یک قطار شهری، شهروندان، دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند برای رفت و آمد خود از این وسیله ایمن، ارزان و پاک استفاده کنند، گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تعامل آموزش و پرورش، زمان‌بندی ساعات کار حمل و نقل عمومی با ساعات رفت و آمد دانش‌آموزان تنظیم می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان ادامه داد:  برهمین اساس «ستاد مهر شهرداری اصفهان» تشکیل و جلسات لازم برای هماهنگی با ارگان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شده و در نهایت ۲۸ شهریور ماه فعالیت رسمی خود را با حضور شهردار اصفهان، مدیران آموزش و پرورش، استانداری اصفهان، پلیس راهور و مدیران شهری آغاز خواهد کرد.

وی تاکید کرد: تیم‌های اجرایی «ستاد مهر شهرداری اصفهان» از ۲۸ شهریورماه فعالیت خود را به مدت ۲۰ روز در سطح شهر آغاز و برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های مختلف ترافیکی با حضور پلیس راهور، معاونت خدمات شهری، سازمان‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی، سازمان قطار شهری، سازمان حمل ونقل بار و کالا، مدیریت کنترل ترافیک و دیگر نهادهای ذی‌ربط اجرا خواهند کرد.

کد خبر 389390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.