۱۵۵ نیروی عملیاتی امنیت عزاداران حسینی از دهه اول محرم را تامین کردند

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد با بیان اینکه خوشبختانه هیچ حادثه خاصی در دهه اول محرم گزارش نشده است، گفت:‌ ۱۵۵ نفر نیروی عملیات ویژه آتش‌نشانی، ایمنی و امنیت عزاداران حسینی در یزد را تامین می‌کنند.

به گزارش ایمنا، سیدعباس میرشمسی با بیان اینکه آموزش شهروندی از جمله اولویت‌های اجرایی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهردرای یزد است، ‌ اظهار کرد: کادر اداری و مربیان آتش‌نشانی یزد از ۲۵ روز قبل از فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان با حضور در تکایا، خیمه‌گاه‌ها و حسینه‌های یزد نسبت به نظارت بر عملکرد ایمنی نقاط تجمع عزاداری حسینی اقدام و تذکرات لازم برای ایمن‌سازی را ارائه کردند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد افزود:‌ با شروع دهه اول محرم امسال علاوه بر ۱۲ ایستگاه فعال در سطح شهر یزد ۱۰ تیم امدادی نیز در نقاط حساس و پرتجمع مستقر شدند.

میرشمسی با بیان اینکه در طول دهه اول محرم ۱۵۵ نفر از نیروهای عملیات ویژه آتش‌نشانی در ۲۲ ایستگاه آتش‌نشانی، کل سطح شهر یزد را تحت پوشش کامل قرار دادند، ‌ گفت: خوشبختانه با پیگیری‌ها، ‌آموزش‌ها و همراهی کامل مسئولان تکایا، تاکنون هیچ مورد آتش‌سوزی در مراسم عزاداری حسینی یزد گزارش نشده است.

وی کنترل تمام سیم‌کشی‌ها، وسایل گازسوز و جانمایی موکب‌های عزای حسینی در یزد را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار تیم ویژه عملیات آتش‌نشانی یزد دانست و تصریح کرد: شب گذشته همزمان با شام غریبان حسین (ع) به دلیل مسائل امنیتی و ایمنی برخی از تیم‌های استقرار در سطح شهر یزد جابه‌جا شده و به مراکز تجمع نظیر حسینیه امیرچقماق، بلوار امامزاده، محل نمایشگاه‌های دائمی و ... منتقل شدند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد با بیان اینکه نظارت مستمر و دقیق تیم عملیات ویژه آتش‌نشانی یزد تا پایان ماه محرم در مجالس عزاداری ادامه دارد، اظهار کرد:‌ همکاری مردم و مسئولان هیئت‌های عزاداری نقش مهمی در کاهش حوادث نظیر آتش‌سوزی ایفا می‌کند.

کد خبر 389121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.