زائران اربعین خرید ارز از صرافی‌ها را از هم اکنون آغاز کنند

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تلاش و مذاکره با مسئولان عراقی برای تامین دینار برای زوار بزرگداشت حماسه عظیم اربعین به نتیجه نرسید، گفت: زائرانی که به ارز نیاز دارند می‌توانند از هم‌اکنون از بانک‌ها و صرافی‌های مجاز نسبت به تهیه آن اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، عبدالناصر همتی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامی خود ضمن تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی نکاتی را در مورد خرید ارز زائران اربعین اظهار کرد.

در این پست آمده است: 

به‌ رغم تداوم فشار حداکثری، بازار ارز به روند با ثبات خود ادامه می‌دهد و شرایط تحت کنترل و رصد است.

در کمتر از شش ماه سال جاری بیش از ۱۶ میلیارد یورو برای کالاها و خدمات اساسی و ضروری کشور از طریق بانک مرکزی و سامانه نیما و سایر روش‌ها تامین شده است و این روند ادامه خواهد داشت.

برنامه ساماندهی نیازهای ارزی کشور در چارچوب اقتصاد مقاومتی و بدون توجه به برنامه  اعتبار متصل به نفت اروپا، تنظیم شده‌است ولی با توجه به اهمیت سرمایه گذاری بلند مدت در کشور برای رشد اقتصادی و بهبود رفاه مردم، جذب جذب اعتبارات در چهارچوب برجام و مذاکرات دولت با طرف‌های خارجی مفید است.

بانک مرکزی تلاش خود را برای تامین نیاز ارزی حج واجب انجام داد، اما با توجه به شرایط پیچیده ارزی کشور، اولویت  بانک تامین نیازهای اساسی و دارو است، بنابراین در مقطع کنونی تامین ارز عمره مستحبی نمی‌تواند در اولویت کاری بانک مرکزی باشد.

متاسفانه تلاش و مذاکره با مسئولان عراقی برای تامین دینار برای زوار بزرگداشت حماسه عظیم اربعین به نتیجه نرسید، بنابراین با توجه به تجربه تلخ سال گذشته در جریان توزیع ارز در داخل عراق،  زائرانی که به ارز نیاز دارند می‌توانند از هم‌اکنون  از بانک‌ها و صرافی‌های مجاز نسبت به تهیه آن اقدام کنند.

کد خبر 388924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.