جذب سرمایه‌گذاری و تبادل تجربیات با گسترش دیپلماسی شهری

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب، حضور شهردار تهران در اتریش و آلمان را سبب گسترش دیپلماسی شهری عنوان کرد و گفت: زیرساخت‌های اقتصادی ایران به خصوص شهر تهران می تواند در حوزه مبادلات اقتصادی نظر شهرداران کلانشهرهای بزرگ دنیا را جلب کند.

به گزارش ایمنا به نقل از شهرنوشت، محمدرئوف قادری، اظهار کرد: آلمان مهد برگزاری نمایشگاه‌ها و به اعتقاد بسیاری، مادر نمایشگاه‌های جهان است. حضور و فعالیت آلمانی‌ها در برگزاری و ایجاد نمایشگاه‌های مختلف در سراسر جهان می‌تواند آیتم بسیار مهمی در حوزه اقتصاد، انتقال تکنولوژی ها و صادرات و واردات کالاها باشد.

وی گفت: تهران نه فقط پایتخت سیاسی بلکه یکی از پایتخت‌های بزرگ اقتصادی در آسیا و حتی جهان است. همین فعالیت‌های اقتصادی، سبب افزایش اهمیت شهرها می ‌شود.

به گفته مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب؛ زیرساخت‌های اقتصادی ایران به خصوص شهر تهران می تواند در حوزه مبادلات اقتصادی نظر شهرداران کلانشهرهای بزرگ دنیا را جلب کند.

قادری اظهار کرد: گوشه‌ای از نگاه شهردار تهران در مذاکرات و دیدارهایی که با بخش‌های مختلف داشت، به حوزه اقتصادی و بحث مبادلات حوزه مدیریت شهری با این کشورها بوده است. در این حوزه باید به اقتصاد شهری توجه ویژه شود و برگزاری نمایشگاه صرفا یک مدیریت حوزه اقتصادی در اقتصاد شهری است.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب، با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه می تواند در بحث مبادلات نمایشگاهی، گفت وگوهای اقتصادی و تبادلات تجاری و تکنولوزی موثر باشد، گفت: در عین حال می‌تواند منبع درآمد پایدار بسیار مهمی در اقتصاد شهری باشد. عموما شهرداری‌های کلانشهرها به درآمد پایدار نیاز دارند که یکی از این منابع درآمدی می‌تواند نمایشگاه‌ها باشد.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه تحریم ها اثرات منفی بر رشد برگزاری نمایشگاه‌ها گذاشته؛ اما نگاه آلمانی ها به ایران و به خصوص به نمایشگاه شهر آفتاب مثبت است. به طوری که شرکت‌های آلمانی اگر بخواهند در ایران نمایشگاه برگزار کنند، ترجیحشان میزبانی نمایشگاه شهر آفتاب است. 

به گفته قادری؛ حضور شهردار تهران در کشورهای دیگر و گسترش دیپلماسی شهری، می‌تواند حضور مدیران کلانشهرهای دنیا را در تهران تقویت کند و در حوزه جلب سرمایه گذاری‌ها و تبادل تجربه اطلاعات شهری و ایجاد اقتصاد پایدار شهری بسیار اثر بگذارد.

کد خبر 388902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.